Energetyczne dziewczyny po bardzo zaciętym meczu wygrały w Opolu. Enea Energetyk umocniła się w czołówce tabeli I ligi siatkarek

Blok był mocną stroną poznańskich siatkarek w środowym meczu z Uni Opole
Blok był mocną stroną poznańskich siatkarek w środowym meczu z Uni Opole Fot. Sportowy-Poznan.pl
Pierwszoligowe siatkarki Enei Energetyka Poznań odniosły w środę cenne zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe z sąsiadem w tabeli, Uni Opole 3:2 (16:25, 25:16, 16:25, 25:18, 15:13).

Po przeciętnym meczu z Jedynką PWSZ Tarnów (3:1) kibice energetycznych dziewczyn przed wyjazdem do Opola mogli być pełni obaw. Tymczasem poznanianki pokazały sportową złość i mimo że przegrywały już w setach 1:2 ostatecznie zdobyły dwa punkty. O ich wygranej przesądziła dobra zagrywka w drugiej partii, skuteczne bloki w czwartej i stalowe nerwy w piątej. W decydującym secie Enea wypracowała trzypunktową przewagę i nie dała już sobie jej wydrzeć. W niedzielę ekipa Marcina Patyka podejmuje o godz. 17 w poznańskiej hali CityZen SMS PZPS Szczyrk.