Energetyczne dziewczyny przegrały w Nowym Dworze. Brawa za uratowanie punktu, a nagana za przespany początek meczu w I lidze siatkarek

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
W pierwszym meczu w hali UAM z LOS Nowy Dwór Mazowiecki górą były poznanianki, które wygrały 3:2. W sobotę rywalki w takim samym stosunku zrewanżowały się naszej drużynie na własnym parkiecie
W pierwszym meczu w hali UAM z LOS Nowy Dwór Mazowiecki górą były poznanianki, które wygrały 3:2. W sobotę rywalki w takim samym stosunku zrewanżowały się naszej drużynie na własnym parkiecie Robert Wozniak
Enea Energetyk Poznań wrócił z Nowego Dworu tylko z punktem. Brawa należą się za uratowanie punktu, a nagana za przespany początek.

To było starcie wagi ciężkiej w I lidze kobiet, bo być może decydowało o trzecim miejscu przed fazą play-off. Zachowała je drużyna LOS Nowy Dwór Mazowiecki, która pokonała Eneę Energetyka 3:2 i zrewanżowała się poznaniankom za porażkę w I rundzie w takim samym stosunku.

Zobacz też: TOP 10 najładniejszych siatkarek w Polsce

Pierwsze dwa sety zostały nieco przespane przez podopieczne Marcina Patyka. Najgorszy był początek drugiej partii, kiedy w ekipie gości kompletnie nie funkcjonowało przyjęcie. Trener zmienił Agatę Plagę na Dagmarę Dąbrowską, ale pozwoliło jedynie to na doprowadzenie do wyrównanej końcówki.

Prowadzenie 2:0 nieco uśpiło miejscowe, a podrażniło poznanianki, które uszczelniły blok i zaczęły kończyć ataki, w czym prym wiodła Paulina Reiter. Trener gospodyń szalał przy linii, ale przez dwa sety niczego nie wskórał.

Wydawało się, że nasz zespół pójdzie za ciosem i zainkasuje wygraną oraz dwa punkty. Niestety w końcówce energetyczne dziewczyny straciły koncentrację i było po prostu mniej skuteczne. W dodatku Aneta Duda złapała rytm w ataku i praktycznie była nie do zatrzymania. Poza tym fragmentem spotkania trzeba przyznać, że akurat blok był najmocniejszym elementem w grze poznańskiej drużyny.

W środę o godz. 17 Enea Energetyk w hali UAM na Morasku rozegra zaległe spotkanie z niżej notowaną Wieżycą Stężyca. Zawodniczki i kibice liczą na trzy punkty.

I liga siatkarek: LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 3:2 (25:20, 25:23, 16:25, 14:25, 15:12)
Enea: Oktaba, Plaga, Reiter, K. Laskowska, Gorzkiewicz, Fojucik, Rafałko (libero) oraz Stachowiak, M.Pisarska, Regulska i Dąbrowska.
Inne wyniki: Stal Mielec – AZSAWF Warszawa 3:2, SMS Szczyrk – BAS Białystok 3:0, Libero Aleksandrów Łódzki – PWSZ Tarnów 1:3, Karpaty Krosno – Płomień Sosnowiec 3:2, Częstochowianka – Solna Wieliczka 3:1.
Kolejność: 1. PWSZ 44 pkt, 2. Stal 39, 3. LOS 35, 4. Częstochowianka 32, 5. Enea Energetyk 30.
Tauron Liga: Developres Rzeszów – Pałac 3:1.
I liga siatkarzy: Krispol Września – Avia Świdnik 2:3 (21:25, 16:25, 25:15, 25:21, 12:15). Kolejność: 1. BBTS Bielsko-Biała 45 pkt, 2. MKS Będzin 35, 3. Lechia Tomaszów 34, ...9. Krispol 29.

Adam Matysek na Gali PKO BP Ekstraklasy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie