Energia życia w Koninie

Materiał informacyjny Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A
W sobotę 31 lipca na Skwerze przed Konińskim Domem Kultury odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 3 edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

· Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z wykfalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

· Pikniki edukacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach.

- Od czterech lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza na całe życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Defibrylator AED

W ramach akcji Compensa przekazuje miastom defibrylatory AED. Zapewniając dostęp do tych urządzeń, zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Urządzenie w imieniu miasta odebrał Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina podsumowując: Konin. Tu płynie dobra energia, ale czasem się tak zdarza, że ta życiowa energia potrzebuje wsparcia (…). Mam nadzieję, że to urządzenie nigdy nie będzie wymagało użycia. Jednak dobrze jest mieć świadomość, że w razie gdyby coś się wydarzyło można z niego skorzystać. W Koninie defibrylator został zamontowany przy wejściu do Konińskiego Domu Kultury.

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy można było skorzystać z wielu zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci jak i dorosłych (refleksomierz, narkogogle i alkogogle). Wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. W strefie bezpiecznego kierowcy można było sprawdzić ciśnienie, zawartość tlenu we krwi czy poziom cukru, a także poddać się badaniu widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie. Uczestnicy mogli również skorzystać ze strefy relaksu i masaży. Nie zabrakło upominków i nagród dla odwiedzających. Dystrybuowane były materiały edukacyjne.

- Jako mieszkanka tego miasta, cieszę się, że możemy przekazać praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy mieszkańcom. Wszyscy wiemy, że w sytuacji zagrożenia powinniśmy udzielić pomocy. Dziś uczymy, jak zrobić to bezpiecznie – podsumowała Ewa Szlęk, Kierownik Filii Compensy w Koninie.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Konina za pełen energii udział w pikniku edukacyjnym.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie:

bezpiecznaautostrada.pl

Dodaj ogłoszenie