Era Jazzu - W klimacie lubianych standardów

  Era Jazzu - W klimacie lubianych standardów

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Anthony Strong to nie tylko utalentowany wokalista ale i pianista
  1/5
  przejdź do galerii

  Anthony Strong to nie tylko utalentowany wokalista ale i pianista ©Łukasz Gdak

  Do poniedziałku potrwa odbywający się w Poznaniu Era Jazzu Aquanet Jazz Festival.
  Niezwykle energetyczny koncert Anthony Stronga w Piano Barze wypełnił drugi wieczór Era Jazzu Aquanet Jazz Festivalu. Jego bohater okazał się nie tylko sprawnym wokalistą, ale i pianistą. W programie znalazło się wiele dobrze znanych światowych standardów, których wykonania zadowolić mogły najbardziej wybrednych sympatyków męskiej, jazzowej wokalistyki. Szczególnie podobać się mogły w wykonaniu Stronga jego interpretacje przebojów „Cheek To Cheek” Franka Sinatry, wylansowanych przez Nat King Cole'a piosenek „When I Fall in Love” i „Unforgetable” czy pochodzącego z repertuaru Steviego Wondera przeboju „Overjoyed”.

  W piątek wieczorem można się wybrać do klubu Blue Note na spotkanie z muzyką jaką proponuje 76-letni dziś gitarzysta i wokalista James Blood Ulmer. Artysta ten zawsze przyznawał się do fascynacji B.B. Kingiem oraz Jimi Hendrixem, a jego zespoły a zwłaszcza trio którym przyjechał do Poznania to wypadkowa bluesowych korzeni i całego życiowego doświadczenia artysty. To mieszanka bluesa, ostrego rocka i muzyki funk.
  Niezwykle intersująco zapowiada się również sobotni wieczór Ery Jazzu w Sali Wielkiej CK Zamek. Przyniesie aż trzy znaczące wydarzenia. Najpierw będziemy świadkami wspólnego koncertu legendarnego saksofonisty Chico Freemana i młodych poznańskich muzyków pianisty Jacka Szwaja, perkusisty Mateusza Brzostowskiego oraz basisty Damiana Kostki. Razem jako Poznań Jazz Project wykonają oni muzykę jaka znajduje się na najnowszej płycie Freemana, artysty związanego z nurtem AACM. Potem na estradzie pojawi się duet jaki tworzą trębacz Maciej Fortuna i pianista Krzysztof Dys. Zaprezentują swój najnowszy projekt „Komeda Variations” będący ich wizją muzyki Krzysztofa Komedy, artysty , którego 85. rocznicę urodzin obchodzić będziemy za kilka dni. Niedziela upłynie w Piano Barze pod znakiem przebojów Duke’a Ellingtona w wykonaniu Deborah J. Carter. Finałem festiwalu będzie w poniedziałek gala w Teatrze Wielkim, której bohaterką będzie mieszkająca we Paryżu amerykańska wokalistka China Moses. Jazowych atrakcji zatem nie zabraknie. Wszystkie koncerty Ery Jazzu rozpoczynają się o godzinie 20.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo