Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ESKULAP 2015: zobacz najlepszych z najlepszych!

Milena Kochanowska, Marta Żbikowska
Pacjenci najbardziej cenią cierpliwych lekarzy, którzy potrafią ich wysłuchać. Przedstawiamy najpopularniejszych lekarzy w plebiscycie Eskulap 2015

Dzisiaj prezentujemy lekarzy, którzy w naszym plebiscycie zajmują najwyższe pozycje. Dla lekarzy przewidzieliśmy dwie kategorie: Lekarz Rodzinny Roku 2015 oraz Lekarz Specjalista Roku 2015. To, co pacjenci najbardziej cenią u lekarzy rodzinnych to ich nastawienie do pacjenta. Dobry lekarz powinien umieć, przede wszystkim, słuchać. Cierpliwość i poczucie humoru ważne jest także dla pacjentów specjalistów. Wprawdzie najważniejsze dla większości pacjentów jest odzyskane zdrowie, ale nie szczędzą oni także słów podziękowań za okazaną życzliwość.

W kategorii Lekarz Specjalista niekwestionowanym liderem jest do tej pory dr n. med. Artur Baszko, kardiolog (SMS o treści SPE.7), który zdobył 381 głosów, w kategorii Lekarz Rodzinny prowadzi Anna Maria Cisek (SMS o treści RODZ.1), lekarz chorób wewnętrznych, specjalista medycyny rodzinnej, certyfikowany terapeuta Instytutu McKenzie ze 186 głosami.

ZOBACZ WYNIKI I GŁOSUJ

Dr n. med. Artur Baszko jest kardiologiem i adiunktem w II Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od sześciu lat pracuje w Szpitalu im. św Jana Pawła II przy ul. 28 Czerwca 1956 roku. Jest świetnym fachowcem. Przeprowadził ponad 14 tysięcy zabiegów kardiologicznych. Niektóre z nich były unikatowe na skalę światową. Podejmuje się wyzwań, na które nie decyduje się wielu lekarzy.

Katarzyna Sosińska (SMS o treści SPE.8), jak mówią o niej mamy – to najlepszy lekarz pediatra na świecie. Dzieci także ją uwielbiają. Zawsze trafnie postawi diagnozę i dobierze leki, a dodatkowo jest bardzo miła, uśmiechnięta, wszystko wytłumaczy i niczego nigdy nie przeoczy. Rodowita pozna-nianka, od zawsze wiedziała, że będzie lekarzem i na pewno wybierze tę specjalizację – tym bardziej, że pochodzi z rodziny, gdzie pediatria była najczęściej wybierana, więc kultywuje tradycję. Kocha swój zawód i wszystkie dzieci. Skończyła VIII LO, a potem studiowała na poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje jako lekarz od 20 lat. Jest, jak sama mówi, osobą energiczną i zazwyczaj mówi to, co myśli. W czasie wolnym od pracy pływa i uprawia fitness.

Trzecie miejsce wśród specjalistów zajmuje prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz (SMS o treści SPE.23). To właśnie jego chciałaby sklonować wdzięczna pacjentka, która zgłosiła go do plebiscytu. Prof. Banasiewicz pracuje na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastro-enterologicznej Szpitala Klinicznego w Poznaniu. „To anioł nie lekarz. Podchodzi do pacjenta jak do człowieka, niesamowicie indywidualnie, z troską, cierpliwością, zainteresowaniem. Słucha. Każdego traktuje jakby to był najważniejszy przypadek w danym momencie. Nie odpuszcza, dopóki nie zrobi wszystkiego co można. Niesamowita wiedza, niesamowite umiejętności, kompetencja, inteligencja, mądrość” – pisze o nim wdzięczny pacjent.

Dowodem na profesjonalizm, wrażliwość, taktowność, uprzejmość i niesłychaną umiejętność nawiązania dobrych relacji przez Annę Marię Cisek jest fakt, że prawie wszyscy pacjenci z miejsca, gdzie poprzednio pracowała, przenieśli się za nią do tego, w którym teraz pracuje, mimo że jest oddalone od centrum Środy Wielkopolskiej. Tak naprawdę została lekarzem przez przypadek. Marzyła jej się biologia molekularna, ale gdy tata zabrał ją do laboratorium okazało się, że praca ta nie wygląda tak, jak sobie ją wyobrażała. Kończąc X LO w Poznaniu, zdecydowała się więc na studia medyczne. Praktyki robotnicze, wówczas obowiązkowe przed studiami, odbywała w klinice kardiochirurgii, więc myślała o specjalizacji kardiologa, ale została lekarzem internistą i medycyny rodzinnej. I to jest jej życie i innego już sobie nie wyobraża! Prócz tego zajmuje się terapią zespołów bólowych kręgosłupa. W czasie wolnym pływa, biega i dużo czyta.

Przemysław Ziajka (SMS o treści RODZ.7) jako lekarz pracuje od 1995 r., od 2000 r. w przychodni lekarza rodzinnego w Grodźcu. Ma pięć tysięcy pacjentów, a zatem można by powiedzieć, że leczy całą gminę. – Pacjent czasem musi się w gabinecie wygadać. I ważne jest wysłuchać tego, co mówi. To może mieć wpływ na to, by wyszedł z gabinetu pozytywnie nastawiony. A takie nastawienie ma z kolei wpływ na zdrowie – mówi lekarz. Pacjenci cenią go za to, że nie traktuje ich przedmiotowo. Zna ich imiona i nazwiska.

Piotr Musiałowicz (SMS o treści RODZ.5) , jako lekarz rodzinny pracuje w przychodni Vitamed w Gnieźnie. Jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy rodzinnych w mieście. – W przychodni mamy duży rejon, około 12 tys. pacjentów, w tym ponad 2 tys. z grupy 65 +. Warto o nich zadbać szczególnie – podkreśla.

Współpraca: BP, PB

ZOBACZ WYNIKI I GŁOSUJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski