Estrado, nie ma co się obrażać

  Estrado, nie ma co się obrażać

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Estrado, nie ma co się obrażać
  Instytucja pozywająca o zniesławienie to absurd. Jak można za zniesławienie uznać czyjąś opinię, że robi się rzeczy niskich lotów? Obrazić się, owszem można. Jeśli ktoś ma słabe nerwy.
  Estrado, nie ma co się obrażać
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  Jednak prawo do wyrażania własnego zdania jest zapisane w konstytucji. Powinien o tym wiedzieć zarząd Estrady.
  Wczorajsze posiedzenie w Sądzie Rejonowym na Starym Mieście było performancem pt. Cenzura wiecznie żywa. Tak nazwał je oskarżony, Kazimierz Grochmalski, nomen omen twórca teatralny. Skojarzenia miał słuszne. Posiedzenie było kuriozalne z dwóch powodów.

  Po pierwsze ze względu na przedmiot sporu. Po drugie przez zachowanie sędzi, która... wyłączyła jawność. Kiedy zapytałam sędzię Agatę Trzcińską o powody tej decyzji powołała się na przepisy Kodeksu Karnego. Nie znam takiego przepisu, który kazałby wypraszać rodzinę i dziennikarzy z sali, w tak błahej i zabawnej sprawie, jak ta.

  Estrada jednak, to nie tylko kiepskie jarmarki. Instytucja podejmuje działania, które mają na celu poprawienie sytuacji. Patrz zmiany wyglądu ogródków.

  Tak czy inaczej Stary Rynek nie przyciąga już elity tego miasta. Bywają tam turyści – z obowiązku – oraz młodzież. Kto chodzi na Jarmark Świętojański i inne nie wiem – bo nikogo na nich nie widziałam. Wokół straganów jest pusto. Poziom wydarzeń na Starym Rynku. On od lat jest niski. Nie jest to jedynie wina Estrady, ale władz miasta w ogóle.

  Estrado, nie ma co się obrażać, chodzić do sądu. Konieczna jest zmiana formuły niektórych wydarzeń. I tyle.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Te panie z Estrady

  Eustachy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  mają nadmiernie rozdmuchane ego i wysokie mniemanie o sobie.
  Nie myślę recenzować ich działalności kulturalnej na innych polach bo nie mam z nimi kantaktu, ale ta wysoka straganowa kultura na...rozwiń całość

  mają nadmiernie rozdmuchane ego i wysokie mniemanie o sobie.
  Nie myślę recenzować ich działalności kulturalnej na innych polach bo nie mam z nimi kantaktu, ale ta wysoka straganowa kultura na Rynku i placu Wolności jest żadna. Chyba ze tęczowe manifestacje i samozwańców z KOD-u wpisza do swoich "osiągnięć".zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo