Piotr Szymański
Euro 2020: Dania - Finlandia 0:1
Euro 2020: Dania - Finlandia 0:1 East News
Euro 2020. Ten mecz zapamiętamy na długo. Pod koniec pierwszej połowy na murawę padł Christian Eriksen, który miał zawał serca. Ratownicy uratowali piłkarza, a mecz, dość nieoczekiwanie, dokończono tego samego dnia. Duńczycy, uznawani za murowanego faworyta, nie byli jednak w stanie trafić do siatki nawet z rzutu karnego i przegrali u siebie z Finlandią (0:1). Decydującą bramkę zdobył Joel Pohjanpalo.

Euro 2020: Dania - Finlandia 0:1 (12.06.2021)

Jak padła bramka?

• 0:1 (60. minuta) - Po dośrodkowaniu Jere Uronena z lewej strony Joel Pohjalmpalo uprzedził obrońcę i uderzeniem głową, po rękach Kaspera Schmeichela, skierował piłkę do siatki.

Piłkarz meczu: Lukas Hradecky
Atrakcyjność meczu: 6,5/10