Euro 2020. Pokaz siły Belgów. Dublet Lukaku, Rosja Czerczesowa była bez szans

Piotr Szymański
Euro 2020: Belgia - Rosja 3:0
Euro 2020: Belgia - Rosja 3:0 Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Belgia potwierdziła, że będzie jednym z faworytów Euro 2020. W meczu 1. kolejki w grupie B, Czerwone Diabły bardzo pewnie pokonały Rosję (3:0) w Sankt Petersburgu. Dublet ustrzelił Romelu Lukaku, a jedno trafienie (i asystę) zanotował Thomas Meunier.

Euro 2020: Belgia - Rosja 3:0 (12.06.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (10. minuta) - Po wrzutce jeden z rosyjskich obrońców nie trafił w piłkę, dopadł do niej Romelu Lukaku i potężnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali.
  • 2:0 (34. minuta) - Bramkarz Anton Szunin wybił przed siebie piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła, dopadł do niej Thomas Meunier i wpakował do niemal pustej bramki.
  • 3:0 (88. minuta) - Romelu Lukaku znakomicie wyszedł do prostopadłego podania od Thomasa Meuniera i precyzyjnym strzałem przy bliższym słupku podwyższył wynik spotkania.