Euro 2020. Włochy są nie do zatrzymania! Znowu strzeliły trzy gole

DW
Euro 2020. Włochy - Szwajcaria 3:0 (1:0)
Euro 2020. Włochy - Szwajcaria 3:0 (1:0) Photo by Valerio Pennicino - UEFA
Euro 2020. Reprezentacja Włoch świetnie zaprezentowała się w meczu ze Szwajcarią odnosząc pewne zwycięstwo 3:0. Drużyna Roberta Manciniego jest w świetnej formie i po dwóch spotkaniach ma komplet punktów oraz bilans bramek 6:0. Awans już niemal pewny, ale w Italii kibice głośno zaczęli mówić już o strefie medalowej.

Euro 2020. Włochy - Szwajcaria 3:0 (1:0). Jak padły bramki?

26. minuta - Jak zaczął, tak skończył! Idealne diagonalne zagranie Manuela Locatteliego na prawą stronę do Domenico Berardiego, który "złamał" akcję w pole karne i zagrał z powrotem do kolegi, który z bliska dopełnia formalności!
52. minuta - Ciro Immobile zbiegał w pole karne, ściągając do siebie dwóch obrońców. Wykorzystał to Nico Barella, który... podał na 17. metr do Manuela Locatelliego, który uderzył lewą nogą, precyzyjnie, tuż przy prawym słupku. Yann Sommer wzrokiem odprowadził piłkę do siatki!
89. minuta - Kolejna kapitana akcja piłkarzy Roberto Manciniego. W jej finalnej fazie Rafael Toloi obsłużył Ciro Immobile kapitalnym podaniem, by ten płaskim strzałem przy lewym słupku postawił kropkę nad "i".

Włosi mogliby wygrać nawet 4:0, ale na samym początku spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Giorgio Chiellini skierował piłkę do siatki. Sędzia czekał na komunikat z wozu VAR, czy tuż przed strzałem nie było zagrania ręką. Po weryfikacji arbiter cofnął bramkę, a lider defensywy i kapitan reprezentacji Włoch musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Manuel Locatelli

EURO 2020 w GOL24

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 będą 16. oficjalnym turniejem na Starym Kontynencie. Jego forma będzie jednak odstawać od obrazu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni od wielu lat. Turniej odbędzie się bowiem w 11 miastach-gospodarzach w 11 różnych państwach. Do organizacji Euro przystąpiło kilkanaście krajów (w tym Polska), ale większość aplikacji odrzucono. Ostatecznie finałowy turniej odbędzie się m.in. w Holandii, Anglii, Hiszpanii, ale również w takim egzotycznym kraju, jak Azerbejdżan. Zobaczcie wszystkie stadiony na Euro 2020!