Europoseł PiS: Bezpieczeństwo na lotnisku w Brukseli...

  Europoseł PiS: Bezpieczeństwo na lotnisku w Brukseli pozostawia wiele do życzenia

  PEJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kilka chwil po eksplozji na lotnisku w Brukseli
  1/7
  przejdź do galerii

  Kilka chwil po eksplozji na lotnisku w Brukseli ©Ralph Usbeck

  Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z PiS, relacjonuje wydarzenia z Brukseli.
  Przyleciałem do Brukseli w poniedziałek wieczorem, miałem w planie posiedzenia komisji i wiele spotkań. Jak zwykle i jak wszyscy polscy eurodeputowani - lądowałem na lotnisku Zaventem. Niestety, przyznać trzeba, że tutejszy nadzór bezpieczeństwa od zawsze pozostawiał wiele do życzenia. W przeciwieństwie do wielu lotnisk, chociażby w Turcji, to brukselskie ma bramki wykrywające metal tylko przy odprawie. Gdyby były przy wejściu, skala rażenia wybuchu, a więc i tragedii byłaby mniejsza.


  ZOBACZ: Zamachy w Brukseli. Wybuchy na lotnisku Zaventem i w metrze! Są ofiary śmiertelne i ranni

  Wczoraj od rana przebywałem w budynku Parlamentu Europejskiego. Większość posiedzeń komisji została jednak odwołana. Ze względów bezpieczeństwa musiałem odwołać min. kolację z reprezentacjami z Ukrainy, Białorusi, Mołdowy, Azerbejdżanu. Nie mamy zakazu wychodzenia z budynku, byłem kilka razy na zewnątrz. Na ulicach jest zdecydowanie więcej patroli, ale o wiele mniej zwykłych ludzi.

  Ci pracownicy PE, którzy nie zdążyli dotrzeć do pracy, dostali dzień wolny. Ale wszyscy będziemy mieli ogromny problem z powrotem do swoich krajów. Lotnisko ma być zamknięte przez co najmniej dwa dni, nie kursują też pociągi. Parlament poinformował nas o możliwości wypożyczenia samochodów i podróży na własną rękę. Jeszcze nie zdecydowałem co zrobię.

  Atmosfera wśród ludzi jest napięta.

  WIĘCEJ: Zamachy w Brukseli. Wybuchy na lotnisku Zaventem i w metrze! Są ofiary śmiertelne i ranni  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo