„Evita”, czyli musical o silnej kobiecie w polityce na...

  „Evita”, czyli musical o silnej kobiecie w polityce na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sceny z musicalu "Evita" w poznańskim Teatrze Muzycznym
  1/7
  przejdź do galerii

  Sceny z musicalu "Evita" w poznańskim Teatrze Muzycznym ©Radosław Lak

  W sobotę premiera musicalu „Evita” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Zostało niewiele biletów na pierwsze 17 spektakli granych na otwarcie sezonu
  Musical „Evita” jest muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Premiera musicalu Tima Rica i Andrew Lloyd Webbera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy!

  W Poznaniu zobaczymy najnowszą wersję musicalu Andrew Lloyda Webbera z 2010 roku, która zawiera piosenkę „You must Love me”, skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku.
  Spektakl wyreżyserował Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografii Paulina Andrzejewska, a kostiumów Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi.

  Przed premierą o „Evicie” tak opowiada Piotr Deptuch, kierownik muzyczny: Wszyscy znają ten musical, znają największe przeboje. 15 lat temu został gruntownie „odrestaurowany” przez Davida Cullena, brzmienie się radykalnie zmieniło, stało się bardziej latynoskie, ogniste, słychać wpływy Astora Piazzolli (...) Ale nie straciła nic z tego, co miała: szerokiego narracyjnego brzmienia i jazz-rockowych elementów. Każdy muzyk ma swoją indywidualną partię. Jest to nowoczesny musical kameralny. Dużo eksperymentów jak na ten gatunek, stąd duża odpowiedzialność spoczywa na muzykach.

  Miłośnicy musicalu „Evita” będą mieli wiele okazji, aby obejrzeć spektakl, ponieważ w obsadzie są dwie odtwórczynie główniej roli – Marta Wiejak i Oksana Hamerska. W postać Peróna wcielać się będą na zmianę – Tomasz Steciuk i Przemysław Rezner, w rolę Che – Janusz Kruciński i Patryk Kośnicki. W pozostałych rolach również podwójne obsady. W przedstawieniu udział bierze orkiestra chór i balet Teatru Muzycznego w Poznaniu.

  Sebastian Gonciarz, reżyser przedstawienia, nie kryje, że jest to podyktowane stopniem trudności, jakie ten musical stawia wykonawcom. – Poza tym musimy dokonać ekwilibrystyki, aby zmieścić tę wspaniałą opowieść na małej scence teatru – mówi reżyser.
  Premierowe spektakle: 25 - 27, godzina 19, 27 września, godzina 17. bilety: 35 - 120  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Praktyka i doswiadczenie

  DINGO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Super wyrezysowane i przygotowane przedstawienie,widać kunszt rodem z Warszawy. Brawo!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo