eWinner II liga: Ważne zwycięstwa KKS 1925 Kalisz i Lecha II Poznań. Rezerwy zrobiły ważny krok w kierunku utrzymania w lidze

Kaliszanie wygrali 2:1 z Olimpią Grudziądz i pomogli też rezerwom Lecha Poznań
Kaliszanie wygrali 2:1 z Olimpią Grudziądz i pomogli też rezerwom Lecha Poznań Mariusz Kurzajczyk
To była znakomita kolejka dla wielkopolskich drużyn występujących w eWinner II lidze. KKS 1925 Kalisz pokonał na własnym boisku Olimpię Grudziądz 2:1, a rezerwy Lecha Poznań również 2:1 wygrały wyjazdowy mecz z Bytovią Bytów. To arcyważna wygrana zespołu Artura Węski.

Lech II Poznań znalazł się w gronie sześciu drużyn zagrożonych degradacją. Mecz z ostatnią w tabeli Bytovią Bytów był kluczowy w kontekście utrzymania. Strata punktów mogła oznaczać, że podopiecznym Artura Węski nie uda się opuścić strefy spadkowej.

Mecz źle ułożył się dla lechitów, bo w 18 min. stracili gola. Po podaniu z około 16 metrów strzelał Wrzesiński, a zasłonięty Krzysztof Bąkowski nie zdołał sięgnąć piłki.

W ostatniej akcji pierwszej odsłony rezerwom udało się doprowadzić do wyrównania. Malec z lewej strony minął dwóch rywali, dograł piłkę do Arkadiusza Kaczmarka, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki Bytovii.

Emocji nie brakowało też w drugiej części. Świetny mecz rozgrywał Karbownik, który starał się kreować sytuacje kolegom. Bliski zdobycia gola był w 57 min. Kriwiec, ale trafił w boczną siatkę.

Rozstrzygnięcie padło w 84 minucie. Świetnym rajdem popisał się rezerwowy Olek Jacenko, który wbiegł w pole karne z prawej strony, ściął do środka i strzałem z lewej nogi zaskoczył bramkarza Bytovii.

Dzięki temu zwycięstwu Lech II Poznań z 17 miejsca awansował na 15. Punkty straciła bowiem Olimpia Grudziądz, która przegrała z KKS 1925 w Kaliszu 1:2, a Błękitni Stargard tylko zremisowali w Częstochowie ze Skrą.

Będą dowołani z listy rezerwowej?

od 16 lat

Kaliszanie też pierwsi stracili gola. W 32 min. bramkę dla gości zdobył Embalo. W 38 minucie głową trafił Filip Kendzia i było 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia KKS Kalisz. W 48 minucie Nikodem Zawistowski dryblował przy linii końcowej boiska, wycofał piłkę do Nestora Gordillo, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Nikodema Sujeckiego.

Dzięki zwycięstwu kaliszanie umocnili się w strefie barażowej. Awansowali na 5 miejsce, powiększając przewagę do 3 punktów nad Garbarnią, która przegrała u siebie z Olimpią Elbląg 2:3.

KKS Kalisz - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Jose Alberto Djalo Embalo 32, 1:1 Filip Kendzial 38, 2:1 Nestor Gordillo 48.

Bytovia Bytów – Lech II Poznań 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Wrzesiński, 1:1 Kaczmarek 45, 1:2 Jacenko 84

Tak wygląda dwupiętrowy apartament Roberta Lewandowskiego na...

Reprezentacja Polski w środę po południu odbyła kolejną sesję treningową podczas zgrupowania w Opalenicy, ale dalej Paulo Sousa nie może liczyć na komplet kadrowiczów na zajęciach. Na pierwszych otwartych piętnastu minutach sesji treningowej dla dziennikarzy nie widzieliśmy czterech piłkarzy - Macieja Rybusa, Arkadiusza Milika, Kacpra Kozłowskiego i Pawła Dawidowicza. Był za to Grzegorz Krychowiak, który w środę rano dołączył do kadry w Opalenicy. Zobaczcie zdjęcia z popołudniowej sesji treningowej reprezentacji Polski ----->

Reprezentacja Polski w środę, 26 maja dalej nie trenuje w pe...