Falstart Zakładu i jego nowa siedziba

  Falstart Zakładu i jego nowa siedziba

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Falstart Zakładu i jego nowa siedziba
  Twórcy Zakładu imponują mi. Tym, że praktycznie charytatywnie tworzą ciekawe miejsce na mapie miasta. Oprócz jednego etatu, z którego żyją, mają też drugi. Dla satysfakcji. Niestety ich dni w dotychczasowej formie są policzone.
  Falstart Zakładu i jego nowa siedziba
  Czytaj komentowany tekst: Zakład z Jeżyc do Starej Papierni czy Wiepofamy?

  Trudno się dziwić, że fundusz inwestycyjny, nowy właściciel Poznańskich Zakładów Graficznych ma swoje komercyjne plany i z młodymi rzemieślnikami mu nie po drodze. Kiedy okazało się, że Zakład straci siedzibę, jego członkowie zareagowali natychmiast. Ta reakcja okazała się jednak falstartem. Członkowie zakładu całą winę za zaistniałą sytuację obarczyli urzędników, którzy w rzeczywistości, w tej akurat historii, byli bohaterami pozytywnymi.

  Potwierdza to ciąg dalszy wydarzeń. Mariusz Wiśniewski wytknął twórcom Zakładu, że mówią rzeczy niezgodne z prawdą. Miasto starało się pomóc, konkretnie wykupić PZG, ale jak się później okazało, ze względów prawnych nie było to możliwe.

  Ostatecznie Wiśniewski ogłosił, że urzędnicy poszukają dla warsztatowni z Jeżyc nowej siedziby w miejskich zasobach. Wykazał się refleksem, którego, szczególnie w tematach rewitalizacyjnych, nie sposób mu odmówić.

  Poprzednie władze miały inną wrażliwość, którą można streścić w słowach „Zakład był, Zakładu nie ma. Trudno”. Nowe władze z kolei mówią, że cenią „miękkie działania” i zdaje się, że to akurat prawda.

  Dzięki temu wiadomo, że oddolna inicjatywa z Jeżyc przetrwa. Przykład jej ostatnich kłopotów może być sygnałem dla innych, że władze nie zostawią takich inicjatyw samych z problemami.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo