Fatalna postawa wielkopolskich zespołów w pierwszej lidze piłki ręcznej. Wszystkie przegrały

Miniony weekend był bardzo niepomyślny dla wielkopolskich pierwszoligowych drużyn piłki ręcznej. W sobotnio-niedzielnej serii spotkań wszystkie, zarówno męskie jak i żeńskie zespoły z naszego regionu poniosły porażki. Niektóre przegrane, w sumie sześć, były bardzo bolesne.

MKS Poznań na swoim parkiecie zmierzył się z Warmią Traveland Olsztyn i długo stawiał faworytowi zacięty opór. Podopieczni trenera Domana Leitgebera zeszli jednak z parkietu pokonani 26:28. Poznaniacy dwukrotnie "uciekali" rywalom na kilka bramek, ale olsztynianie zarówno przed przerwą, kiedy zmniejszyli straty do jednego gola, jak i w ostatnich minutach skutecznie gonili, sięgając ostatecznie po cenną wygraną.

W spotkaniu drużyn czołówki Wolsztyniak przegrał niestety na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 26:31. Do przerwy żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej niż dwubramkowej przewagi. W końcówce skuteczniejsi byli wolsztynianie i po 30 minutach prowadzili 14:13. Decydujący dla losów meczu okazał się początek drugiej odsłony. Gospodarze zaczęli grać skuteczniej w obronie, w 43. minucie objęli prowadzenie 23:19 i już nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

W grupie B bardzo przykrą niespodziankę sprawił MKS Kalisz, który u siebie przegrał z ŚKPR Świdnica 29:31. Goście pierwszą odsłonę spotkania wygrali jedną bramką, a po zmianie stron szybko powiększyli prowadzenie i grając bardzo mądrze, utrzymali korzystny dla siebie wynik do końca.
Dobrze spisująca się w obecnym sezonie Ostrovia Ostrów Wielkopolski przegrała z kolei na wyjeździe z prezentującym ostatnio wysoką formę zespołem SPR Tarnów 30:34. Ostrowianie pojechali do Tarnowa osłabieni, w zaledwie 11-osobowym składzie.

W pierwszej lidze kobiet obie drużyny z naszego regionu także schodziły z boiska pokonane. Polonia Kępno przegrała na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek UKS PCM Kościerzyna 20:27, a Sparta Oborniki Wielkopolskie uległa 11:27 Dwójce Profi Nowy Sącz.

MKS Poznań – Warmia Traveland Olsztyn 26:28 (14:13). Najwięcej bramek dla MKS Poznań Tokaj 10, Żochowski 5, Leder 3, D. Bartłomiejczyk 3.

Polski Cukier Pomezania Malbork – Wolsztyniak Wolsztyn 31:26 (13:14).
Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: Wajs 7, Szutta 6, Kuta 5, Pietruszka 4.

Kar-Do Spójnia Gdynia – Real Astromal Leszno
, mecz przełożony na 26 listopada (godz.18).

MKS Kalisz – ŚKPR Świdnica 29:31 (12:13). Najwięcej bramek dla MKS Kalisz: Krzywda 9, Krupa 5, Wawrzyniak 4, Sieg 4.

SPR Tarnów – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34:30 (15:13). Najwięcej bramek dla Ostrovii: Dutkiewicz 9, Tomczak 8, Klara 5, Bałwas 4.

Sparta Oborniki – Dwójka Profi Nowy Sącz 11:27 (6:13).
Bramki dla Sparty: Gładecka 6, Filoda 3, Łakomy 1, Kaszkowiak 1

UKS PCM Kościerzyna – Polonia Kępno 27:20 (14:11). Najwięcej bramek dla Polonii: Fijałkowska 6, Nowicka 3.