Ferie w Poznaniu 2019: Laboratorium Wyobraźni zaprasza do...

  Ferie w Poznaniu 2019: Laboratorium Wyobraźni zaprasza do wspólnego odkrywania

  NM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ferie w Poznaniu 2019: Laboratorium Wyobraźni zaprasza do wspólnego odkrywania

  ©Laboratorium Wyobraźni PPNT

  Już w najbliższy poniedziałek (14 stycznia) uczniowie z Wielkopolski rozpoczną dwa tygodnie ferii zimowych. Z tej okazji wiele instytucji i parków rozrywki organizuje warsztaty i spotkania dla najmłodszych.
  Ferie w Poznaniu 2019: Laboratorium Wyobraźni zaprasza do wspólnego odkrywania

  ©Laboratorium Wyobraźni PPNT

  Ferie w Laboratorium Wyobraźni PPNT startują już w najbliższa sobotę, 12 stycznia. W ten dzień najmłodsi mogą liczyć na wspólną zabawę. Przygotowano dla nich specjalne zajęcia pt. „Dzień Najmłodszego Odkrywcy”.

  Starsze dzieci i ich opiekunowie znajdą coś dla siebie w niedzielę – będzie to okazja do porozmawiania i poeksperymentowania z iluzją oraz pozorami.

  Czytaj też: Ferie 2019: Kiedy są ferie zimowe w województwach w roku szkolnym 2018/2019? Sprawdź! [TERMINY, DATY]

  W pierwszym tygodniu ferii (14-18 stycznia) w Laboratorium Wyobraźni PPNT jest już komplet rezerwacji grupowych, więc nie ma w tym czasie warsztatów dla klientów indywidualnych. Tacy goście moga odwiedzać Laboratorium w weekendy oraz w drugim tygodniu ferii (21-25.01.2019 r.). Specjalnie dla nich utworzone zostały warsztaty, podczas których mogą korzystać z wybranych przez siebie atrakcji.

  Pełen opis atrakcji:

  SOBOTA, 12 stycznia 2019 r.


  Dzień Najmłodszego Odkrywcy

  Wydarzenie dedykowane dla najmłodszych Gości Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 12 stycznia.

  Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

  Atrakcje:
  1. Experymentarium: Laboratorium Bajek dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Przed Małymi Odkrywcami niezwykłe spotkanie, ponieważ… eksperymentować będziemy razem z bohaterami ze Świata Bajek! Najmłodsi Odkrywcy będą mogli się sprawdzić, jak zrobić smerfną pianę oraz chemiczną tęczę. Ponadto dowiemy się, w czym tkwi fenomen chemicznego gluta oraz jak można go wykorzystać.

  2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

  Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2

  Termin: sobota, 12 stycznia
  Godzina rozpoczęcia: 10:00
  Czas trwania: 2h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

  Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

  Laboratorium Bajek
  Bohaterowie ze Świata Bajek wpadli w duże kłopoty. Potrzebują pomocy Młodych Odkrywców! Czy jesteście gotowi do pracy? Musimy pomóc Kopciuszkowi zdążyć przed północą z porządkami – przydadzą się pęseta i magnesy. Jak przechytrzyć Gargamela? Wytworzymy smerfną pianę! Aladyn ma problemy z transportem, z pomocą przyjdzie Dżin, którego trzeba będzie obudzić. Jeszcze tylko uśpimy Strasznego Smoka i Świat Bajek uratowany!

  Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

  Termin: sobota, 12 stycznia
  Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30
  Czas trwania: 1h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

  Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

  Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

  Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

  Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

  Termin: sobota, 12 stycznia
  Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30
  Czas trwania: 1h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
  Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

  Zobacz też:

  1 3 4 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  '''

  Andrzej66 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Proszę bardzo o pomoc

  pomagam.pl/andrzejkulis

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo