Ferie w Poznaniu 2019: Laboratorium Wyobraźni zaprasza do wspólnego odkrywania

  • Głos Wielkopolski

NM

Już w najbliższy poniedziałek (14 stycznia) uczniowie z Wielkopolski rozpoczną dwa tygodnie ferii zimowych. Z tej okazji wiele instytucji i parków rozrywki organizuje warsztaty i spotkania dla najmłodszych.

Ferie w Laboratorium Wyobraźni PPNT startują już w najbliższa sobotę, 12 stycznia. W ten dzień najmłodsi mogą liczyć na wspólną zabawę. Przygotowano dla nich specjalne zajęcia pt. „Dzień Najmłodszego Odkrywcy”.

Starsze dzieci i ich opiekunowie znajdą coś dla siebie w niedzielę – będzie to okazja do porozmawiania i poeksperymentowania z iluzją oraz pozorami.

Czytaj też: Ferie 2019: Kiedy są ferie zimowe w województwach w roku szkolnym 2018/2019? Sprawdź! [TERMINY, DATY]

W pierwszym tygodniu ferii (14-18 stycznia) w Laboratorium Wyobraźni PPNT jest już komplet rezerwacji grupowych, więc nie ma w tym czasie warsztatów dla klientów indywidualnych. Tacy goście moga odwiedzać Laboratorium w weekendy oraz w drugim tygodniu ferii (21-25.01.2019 r.). Specjalnie dla nich utworzone zostały warsztaty, podczas których mogą korzystać z wybranych przez siebie atrakcji.

Pełen opis atrakcji:

SOBOTA, 12 stycznia 2019 r.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy

Wydarzenie dedykowane dla najmłodszych Gości Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 12 stycznia.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:
1. Experymentarium: Laboratorium Bajek dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Przed Małymi Odkrywcami niezwykłe spotkanie, ponieważ… eksperymentować będziemy razem z bohaterami ze Świata Bajek! Najmłodsi Odkrywcy będą mogli się sprawdzić, jak zrobić smerfną pianę oraz chemiczną tęczę. Ponadto dowiemy się, w czym tkwi fenomen chemicznego gluta oraz jak można go wykorzystać.

2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2

Termin: sobota, 12 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Laboratorium Bajek
Bohaterowie ze Świata Bajek wpadli w duże kłopoty. Potrzebują pomocy Młodych Odkrywców! Czy jesteście gotowi do pracy? Musimy pomóc Kopciuszkowi zdążyć przed północą z porządkami – przydadzą się pęseta i magnesy. Jak przechytrzyć Gargamela? Wytworzymy smerfną pianę! Aladyn ma problemy z transportem, z pomocą przyjdzie Dżin, którego trzeba będzie obudzić. Jeszcze tylko uśpimy Strasznego Smoka i Świat Bajek uratowany!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: sobota, 12 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30
Czas trwania: 1h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: sobota, 12 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30
Czas trwania: 1h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz też:

 Paweł Miecznik

Ferie zimowe - Poznań 2019: Pólkolonie, warsztaty, zajęcia s...

NIEDZIELA, 13 stycznia 2019 r.:

PAKIET PEŁNY:
• Experymentarium: Fabryka Pozorów

Czas porozmawiać o łudzących wrażeniach, czyli… o pozorach! W Laboratorium Wyobraźni odpowiadamy na bardzo ważne pytania: Czy to co czarne jest tylko czarne? Czy można udowodnić istnienie czegoś czego nie widać? Czy każdy wulkan wygląda tak samo? A może to wszystko pozory?! Zapraszamy na zajęcia, podczas których dowiesz się, że to co z pozoru może wydawać się oczywiste wcale nie musi takie być. Eksperymentowanie w połączeniu z dobrą zabawą daje gwarancję, że w naszej Fabryce Pozorów odkryjemy wiele chemicznych (i nie tylko) tajemnic.

• Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.

• Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: niedziela, 13 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 3h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

POJEDYNCZE ATRAKCJE:

• Experymentarium: Fabryka Pozorów
• Ekspozycja: Kątem oka
• Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: niedziela, 13 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Czas trwania: 1h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
Ferie w Laboratorium Wyobraźni w drugim tygodniu ferii (21-25.01.2019 r.)

SOBOTA, 26 stycznia

LEGO opowieści

Lego Opowieści to warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności językowe i artystyczne Usprawniają umiejętność współpracy, komunikacji, pisania, a także pozwalają opanować trudną sztukę prezentacji. W trakcie zajęć dzieci nie tylko będą budować ze specjalnych zestawów Lego Story

Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis ich nietuzinkowych pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje – opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer. Warsztaty z pewnością będą okazją do doskonałej zabawy!

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B

Termin: sobota, 26 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:00, 14:00
Czas trwania: 1,5h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

NIEDZIELA, 27 stycznia

PAKIET PEŁNY:

• Experymentarium: Jak przetrwać zimę-przewodnik ekstremalny

Śnieg i lód to dziwne substancje. Niby są zimne, ale jednocześnie stanowią doskonały materiał izolacyjny, bez którego wiele roślin i zwierząt nie przetrwałoby zimy. W trakcie zajęć dowiemy się w jaki sposób niska temperatura i inne ekstremalne warunki wpływają na życie roślin i zwierząt w okresie zimowym. Podczas warsztatów wykonamy różnorodne eksperymenty mające na celu zaprezentowanie zmian zachodzących w przyrodzie w okresie zimowym oraz ich wpływ na organizmy żywe.

• Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.
• Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.Termin: niedziela, 27 stycznia

Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 3h

Bilety:
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

POJEDYNCZE ATRAKCJE, do wyboru:

• Experymentarium: Jak przetrwać zimę-przewodnik ekstremalny
• Ekspozycja: Kątem oka
• Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Termin: niedziela, 27 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:30

Czas trwania: 1h Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

POLECAMY:

Miejsce, w którym można zobaczyć powietrze. Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik - zobacz wideo:

źródło: TVN24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3