Ferie z pomysłem. Bezpłatne warsztaty dla dzieci z Poznania

Materiał informacyjny OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY
W tym roku na zimowe ferie nigdzie nie pojedziemy. Nie znaczy to jednak, że nasze dzieci mają się nudzić. Właśnie trwają zapisy na cykl bezpłatnych warsztatów on-line dla dzieci i młodzieży z zakresu wzmacniania kompetencji cyfrowych, które rozpoczną się w okresie ferii. Nie pozwól na nudę i zapisz dziecko już dziś!

Jedna z największych fundacji oświatowych Ogólnopolski Operator Oświaty wspólnie z filiami Biblioteki Raczyńskich przeprowadzi cykl bezpłatnych szkoleń on-line w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Warsztaty obejmą pięć zakresów tematycznych: edukacji on-line, projektowania gier internetowych, sztuczną inteligencję, dostępność zasobów internetowych oraz kompetencje medialne. Właśnie rozpoczęły się zapisy na pierwsze trzy zajęcia, które będą odbywać się m.in. w trakcie zimowych ferii.

Na warsztaty można zapisywać się za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://skok-gok.operator.edu.pl/#rekrutacja. Z uwagi na pandemię wszystkie szkolenia odbędą się w formule on-line. Do uczestnictwa w zajęciach wystarczy komputer z podłączeniem do internetu. Aktualnie trwają zapisy na cykl szkoleń w zakresie następujących tematów:

  1. „Król internetu - Influencer. Czym są i do czego potrzebujemy kompetencji medialnych?”
  2. „SAMouczek. Edukacja online”
  3. „Cały świat na Twoim biurku. Dostępność zasobów cyfrowych online”

Każdy warsztat obejmuje 30 godzin nauki. Szkolenia dla dzieci i młodzieży będą prowadzone z podziałem na grupy wiekowe: 10-14 lat (uczniowie szkół podstawowych) oraz 15-18 (szkoła średnia).

- Ferie, które zostały wyznaczone na pierwszą połowę stycznia będą w tym roku z uwagi na pandemię wyjątkowe. Żeby odciążyć rodziców proponujemy wartościowe bezpłatne warsztaty, które sprawią, że dziecko spędzi atrakcyjnie i pożytecznie czas zimowej przerwy – zauważa Irena Maciura, koordynator projektu z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. – Szkolenia, które proponujemy pomogą młodzieży nabrać konkretnych umiejętności, które z pewnością przydadzą się zarówno w szkole, jak i na późniejszych etapach nauki – dodaje Irena Maciura.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Cyfrowy skok w GOK - Miasto Poznań”, który jest realizowany od stycznia. W maju Ogólnopolski Operator Oświaty przekazał Bibliotece Raczyńskich 99 komputerów, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie szkoleń dla pracowników biblioteki. Teraz ci pracownicy będą dzielić się zdobytą wiedzą z młodzieżą.