Filharmonia Poznańska - Francuskie klimaty na koniec sezonu

  Filharmonia Poznańska - Francuskie klimaty na koniec sezonu

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piątkowym koncertem Filharmonii Poznańskiej dyrygował Marek Pijarowski
  1/7
  przejdź do galerii

  Piątkowym koncertem Filharmonii Poznańskiej dyrygował Marek Pijarowski ©Antoni Hoffmann

  Pianista Bertrand Chamayou był solistą piątkowego, ostatniego w tym sezonie koncertu Filharmonii Poznańskiej zatytułowanego Francuska Harmonia.
  Gorącą owację zgotowali melomani francuskiemu pianiście Bertrandowi Chamayou oraz Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej podczas piątkowego koncertu "Francuska Harharmonia". Był to ostatni koncert w mijającym 69. sezonie. A Bertrand Chamayou był pierwszym w historii Filharmonii Poznańskiej artystą-rezydentem. W programie wieczoru znalazły się Uwertura do operetki „Piękna Helena” Jacquesa Offenbacha, II Koncert fortepianowy Camille’a Saint Saensa oraz Symfonia d - moll Cesara Francka.
  Co ciekawe wspomniany Koncret fortepianowy jest utworem, o którym znakomity polski pianista Zygmunt Stojowski powiedział że zaczyna się jak Bach, a kończy jak Offenbach. Po koncercie dyrekcja Filharmonii podziękowała zarówno orkiestrze jak i tym, którzy wspierają tę instytucję.
  Ostatni koncert nie oznacza jednak, że w Filharmonii Poznańskiej nastąpi trwająca kilka miesięcy cisza. Wręcz przeciwnie. Już w najbliższy piątek czeka nas koncert tegorocznych dyplomantów Akademii Muzycznej. Solistą będzie skrzypek Mateusz Gidaszewski z klasy prof. Bartosza i Michała Bryłów Za pulpitem dyrygenckim stanie Norbert Twórczyński z klasy profesora Jerzego Salwarowskiego. W programie m.in. prawykonanie utworu „Four Of Me For Off Me” Michała Janochy z klasy prof. Lidii Zielińskiej.
  Znaczącym wydarzeniem , którym Filharmonia Poznańska uczci 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca oraz 70. rocznicę śmierci Feliksa Nowowiejskiego będzie wykonanie 29 czerwca w Auli UAM oratorium „Quo Vadis’ Feliksa Nowowiejskiego. Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz solistami Wiolettą Chodowicz – sopran, Robertem Gierlachem – baryton oraz Wojtkiem Gierlachem – baryton zadyryguje Łukasz Borowicz. Dzień później dzieło to zostanie wykonane w Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo