Filharmonia Poznańska - Koncert na klarnet i orkiestrę

  Filharmonia Poznańska - Koncert na klarnet i orkiestrę

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sabine Meyer zagra w Poznaniu w piątek wieczorem

  Sabine Meyer zagra w Poznaniu w piątek wieczorem ©Christian Ruvolo

  Jedna z najbardziej znanych w świecie klarnecistek Sabine Meyer będzie solistką piątkowego koncertu Filharmonii Poznańskiej "Gwiazdy światowych estrad"
  Sabine Meyer zagra w Poznaniu w piątek wieczorem

  Sabine Meyer zagra w Poznaniu w piątek wieczorem ©Christian Ruvolo


  Koncert klarnetowy f-moll Carla Marii von Webera, arie „Schon lacht des holde Fruhling” i „No, mon si capace” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz VII Symfonia cis-moll Siergieja Prokofiewa wypełnią piątkowy koncert Filharmonii Poznańskiej z cyklu „Gwiazdy światowych estrad”. Jego solistką będzie jedna z najbardziej cenionych klarnecistek świata Sabine Meyer. Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi Łukasz Borowicz.

  Sabine Meyer studiowała u profesorów Otto Hermanna w Stuttgarcie i Hansa Deinzera w Hanowerze. Zaraz po studiach została zaangażowana do słynnej Orkiestry Symfonicznej Radia Bawarskiego, a wkrótce stała się solistką Filharmoników Berlińskich. Liczne propozycje koncertowe sprawiły, że skupiła się na karierze solowej. Od ponad trzydziestu lat występuje na całym świecie. Ceniona jest nie tylko za występy z orkiestrami, ale także jako kameralistka. Aż osiem razy otrzymała prestiżową nagrodę Echo Klassik .

  Wśród instrumentalistów i zespołów, z którymi występowała są m. in: Gidon Kremer i Tokyo String Quartet. W 1983 roku założyła z mężem Reinerem Wehle i bratem Wolfgangiem Meyerem Trio di Clarone, które przywróciło należne miejsce niemal zapomnianym kompozycjom W. A. Mozarta, ale znakomicie odnajduje się też w muzyce współczesnej i w projektach tworzonych m.in. z klarnecistą jazzowym Michaelem Riesslerem.

  Niezwykle bogata jest dyskografia Sabine Meyer. Jej najnowszy krążek, nagrany dla Sony zawiera arie Wolfganga Amadeusza Mozarta w opracowaniu na klarnet.

  Od 1993 roku Sabine Meyer jest profesorem w Hochschule für Musik w Lubece. A ą’  Gwiazdy światowych estrad, Aula UAM (ul. Wieniawskiego1), 20 maja godzina 19

  bilety: 55-100 zł

  m.zaradniak@glos.com
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo