Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Filharmonia Poznańska: Ostatnie słowa Chrystusa

Marek Zaradniak
Wśród wykonawców koncertu będą Poznańskie Słowiki
Wśród wykonawców koncertu będą Poznańskie Słowiki Waldemar Wylegalski
W piątek Filharmonia Poznańska zaprasza na 460. Koncert Poznański zatytułowany "Ostatnie słowa Chrystusa"

Dwa wielkie dzieła Josepha Haydna: 44. Symfonia Żałobna e -moll oraz oratorium „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” wypełnią piątkowy 460. Koncert Poznański „Ostatnie słowa Chrystusa”. Za pulpitem dyrygenckim podczas Symfonii Żałóbnej stanie Maciej Żółtowski, a podczas "Siedmiu ostatnich słów Chrystusa na krzyżu" Maciej Wieloch. Na estradzie pojawią się Poznańskie Słowiki, Radomska Orkiestra Kameralna oraz soliści sopranistka Magdalena Stefaniak, alcistka Małgorzata Woltmann-Żebrowska, tenor Albert Memeti oraz bas Wojtek Gierlach.
Maciej Żółtowski jest cenionym dyrygentem i kompozytorem, absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. Kompozycję ukończył w klasie prof. Mariana Borkowskiego, a dyrygenturę u prof. Ryszarda Dudka. Współpracował z wieloma orkiestrami w kraju oraz za granicą, m.in. z Deutsches Kammer-orchester Berlin, Polską Orkiestrą Radiową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną i Polskiego Radia w Katowicach. Polską muzykę współczesną nagrywał m.in. dla firm Acte Préalable czy DUX. Jest laureatem wielu nagród, a jego utwory wykonywane były na wielu festiwalach.
W latach 2002-2005 był dyrektorem artystycznym i I dyrygentem Cyprus State Orchestra. Poprowadził ponad 80 koncertów, przedstawień baletowych i operowych.
Od 2007 r. jest dyrektorem naczelnym i artystycznym powstałej wtedy Radomskiej Orkiestry Kameralnej. W repertuarze zespół ten ma większość najważniejszych dzieł na orkiestrę smyczkową z okresu klasycyzmu i romantyzmu, a także stylowe interpretacje muzyki barokowej, wczesnych symfonii Haydna i Mozarta. Istotne miejsce zajmuje też muzyka XX i XXI w.
Ważnym elementem działalności orkiestry są nagrania. W 2009 roku ukazała się jego pierwsza płyta „Grażyna Bacewicz - works for chamber orchestra, vol. I” z premierowym nagraniem orkiestrowej wersji I Kwintetu fortepianowego z pianistą Bartłomiejem Kominkiem.

460. Koncert Poznański -Ostatnie słowa Chrystusa #Aula UAM (ul. Wieniawskiego1)#7 kwietnia, godz. 19 #obowiązują całoroczne karnety, wejściówki 20 zł
============04 Autor tekstu (21113101)============

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski