Filharmonia Poznańska - Plenerowy wieczór z przebojami...

  Filharmonia Poznańska - Plenerowy wieczór z przebojami filmowymi

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koncert „Magia przebojów” poprowadzi Maciej Żółtowski

  Koncert „Magia przebojów” poprowadzi Maciej Żółtowski ©Jakub Pikulik/Gazeta Lubuska

  W sobotę na Łęgach Dębuińskich odbędzie się koncert muzyki filmowej w plenerze i na żywo "Magia przebojów", na który zaprasza Aquanet
  Koncert „Magia przebojów” poprowadzi Maciej Żółtowski

  Koncert „Magia przebojów” poprowadzi Maciej Żółtowski ©Jakub Pikulik/Gazeta Lubuska

  Dobrą tradycją Filharmonii Poznańskiej były przed kilku laty koncerty plenerowe wieńczące sezon. Nawiązaniem do tego będzie sobotni „Koncert muzyki filmowej. Magia Przebojów w plenerze i na żywo”, na który zaprasza Aquanet.

  W jego programie znajdą się m.in. Suity Johna Williamsa z filmów „Gwiezdne wojny” i „Indiana Jones - Poszukiwacze zaginionej arki”, suita ze „Skrzypka na dachu” Jerry’ego Bocka, Polonez z „Pana Tadeusza”, walce z „Ziemi Obiecanej” i „Trędowatej” oraz Marsz kawalerii z „Kroniki wypadków miłosnych” Wojciecha Kilara, ale także Uwertury do oper „Sroka złodziejka”i „Wilhelm Tell” Gioacchino Ros-siniego, „Obój Gabriela” z „Misji” Ennio Morricone, Muzyka królewskich sztucznych ogni Jerzego Fryderyka Hendla i muzyczna niespodzianka. Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej dyrygować będzie Maciej Żółtowski.

  Zobaczymy też tańce w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Choreografię opracował Mirosław Różalski.

  Maciej Żółtowski to ceniony dyrygent i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Kompozycję ukończył w klasie prof. Mariana Borkowskiego, a dyrygenturę - prof. Ryszarda Dudka. W latach 2002-2005 był dyrektorem artystycznym i pierwszym dyrygentem Cyprus State Orche-stra w Nikozji, z którą poprowadził ponad 80 koncertów, przedstawień baletowych i operowych oraz odbył kilka tournées - m. in. po Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Grecji. Od 2007 Maciej Żółtowski jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Radomskiej Orkiestry Kameralnej.  Koncert muzyki filmowej Magia Przebojów w plenerze i na żywo, Łęgi Dębińskie, 28 maja, godz. 19

  Bezpłatne karty wstępu do odbioru w kasie Filharmonii Poznańskiej


  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo