Filip Bednarek i Dawid Kownacki po meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań: Wracamy na nasze miejsce. Zachowaliśmy się jak doświadczony bokser

Dawid Dobrasz
od 16 lat
Lech Poznań w sobotę pokonując głównego rywala - Pogoń Szczecin 3:0 zrobił ważny krok - mentalny i punktowy - w kontekście walki o tytuł piłkarskiego mistrza Polski w sezonie 2021/22. Po meczu rozmawialiśmy z Filipem Bednarkiem i Dawidem Kownackim, co sądzą po tym spotkaniu. Szczególnie szczery był ten drugi. Zobaczcie wideo.

Dawid Kownacki po powrocie do Lecha Poznań zagrał w każdym z czterech meczów Kolejorza w 2022 roku, z czego aż trzy razy na innej pozycji. Ale z meczu na mecz widać, że to czołowy zawodnik jak na warunki PKO Ekstraklasy. W sobotnim spotkaniu strzelił już swojego drugiego gola oraz wywalczył rzut karny, którego Mikael Ishak zamienił na gola.

- Mecz się tak układał, że potrzebowaliśmy nowych sil na tej pozycji. Wszedł Dawid Kownacki, który świetnie łączy grę na pozycji 10 i 9. wydawało mi się, ze to będzie idealny kandydat do tego, aby wejść w tym momencie. Były fazy, że graliśmy na dwójkę napastników i to świetnie wychodziło. Znam Dawida Kownackiego od lat i wiem, ile ten chłopak może nam dać

- mówił po meczu Maciej Skorża o wejście na boisko wychowanka Lecha Poznań.

24-letni piłkarz w sobotę rozegrał 26 minut, ale pod względem InStat Intex był zawodnikiem meczu! Łącznie w ocenie statystycznej zdobył 309 punktów, wyprzedzając przy tym Mikaela Ishaka i Pedro Rebocho (299). Na wynik Kownackiego złożył się wspomniany gol oraz wywalczony rzut karny. Napastnik oddał w meczu jeden celny strzał, wykonał 3 dokładne podania (na 5), jedno kluczowe podanie (na jedno wykonane). Stoczył 15 pojedynków, z czego siedem wygrał. Na pięć wykonanych dryblingów, trzy miał udane i zanotował sześć strat. Łącznie Dawid Kownacki w Lechu w czterech meczach rozegrał 190 minut, w których strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Z kolei Filip Bednarek w meczu z Pogonią zanotował ósme czyste konto i pod tym względem - wraz z Vladanem Kovacecevicem z Rakowa - jest liderem PKO Ekstraklasy. Warto dodać, że Bednarek nie stracił gola w połowie rozegranych przez siebie meczów - 8 z 16, a Bośniak z Rakowa dokonał tego w 18 spotkaniach.

Lech Poznań w drugiej połowie meczu z Pogonią Szczecin zagrał koncert. Niesamowite sześć minut sprawiło, że Kolejorz pokonał na wyjeździe lidera tabeli aż 3:0 i sam wrócił na pozycję czołowej drużyny w lidze po 23. kolejce PKO Ekstraklasy. To był najlepszy mecz wyjazdowy Lecha Poznań w tym sezonie. I to w Szczecinie! Oceniliśmy piłkarzy Macieja Skorży za to zwycięstwo. Kilku naprawdę błysnęło (skala ocen 1-10).Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Pogonią --->

Lech Poznań zagrał najlepszy mecz wyjazdowy w tym sezonie PK...