Flash mob głuchoniewidomych na Starym Rynku. Zasłonili sobie...

  Flash mob głuchoniewidomych na Starym Rynku. Zasłonili sobie oczy i uszy [ZDJĘCIA]

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Flash mob głuchoniemych na Starym Rynku
  1/14
  przejdź do galerii

  Flash mob głuchoniemych na Starym Rynku ©Błażej Dąbkowski

  Łańcuch głuchoniewidomych powstał w sobotę pod fontanną Prozerpiny na Starym Rynku. Obok siebie, z wyciągniętymi rękoma, tak by zasłonić swojemu sąsiadowi oczy lub uszy, stanęło kilkanaście osób, tworząc krąg. Flash mob miał zwrócić uwagę na osoby żyjące z podwójną niepełnosprawnością.
  Łańcuch głuchoniewidomych powstał w sobotę pod fontanną Prozerpiny na Starym Rynku. Obok siebie, z wyciągniętymi rękoma, tak by zasłonić swojemu sąsiadowi oczy lub uszy, stanęło kilkanaście osób, tworząc krąg. Tak wyglądał flash mob zorganizowany przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewiodomym Wielkopolską Jednostkę Wojewódzką, do którego przyłączyło się kilku zagranicznych turystów.

  – Niestety świadomość społeczna istnienia osób, które zarówno posiadają uszkodzony wzrok i słuch jest nadal bardzo niska – tłumaczy Jacek Kowalski z wielkopolskiego oddziału Towarzystwa Pomocy Głuchoniemym. Dodaje też, że data flash moba została wybrana nieprzypadkowo.

  Zobacz też: Flash mob na Półwiejskiej: Pijcie wodę z kranu - przekonuje Aquanet [ZDJĘCIA]

  – Od 27 czerwca do 4 lipca trwa Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych. To najlepszy czas, by w symboliczny sposób pokazać mieszkańcom, że wśród nich żyjemy.

  W całej Polsce, jak szacuje TPG, funkcjonuje ok. 7 tys. głuchoniewidomych. Jednak wielkopolska jednostka skupia jedynie 25-30 aktywnych członków. – Wielu z nich nie ma po prostu możliwości, by do nas dotrzeć. To bardzo specyficzny rodzaj niepełnosprawności, wymagający specjalnego wsparcia z naszej strony. Dlatego organizujemy dla nich szkolenia psychologiczne czy warsztaty rzeźbiarskie. Nierzadko potrzebni im są specjalni tłumacze przewodnicy– wyjaśnia Jacek Kowalski.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo