Florecistki jadą do Londynu

JAC
Drużyna polskich florecistek wystąpi w turnieju olimpijskim w Londynie. Podczas zawodów Pucharu Świata w Budapeszcie, biało-czerwone zajęły w turnieju drużynowym czwarte miejsce i tym samym przypieczętowały olimpijska kwalifikację.

W stolicy Węgier Polki, walczące w składzie: Sylwia Gruchała, Katarzyna Kryczało (obie AZS AWF Warszawa), Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak (obie AZS AWF Poznań), w 1/8 finału wygrały z ekipą Meksyku 42:36, a w kolejnej rundzie pokonały Amerykanki 45:43. W półfinale uległy Włoszkom 35:45. W pojedynku o trzecie miejsce biało-czerwone przegrały z Koreankami 30:37. W finale Włoszki pokonały Rosjanki 45:32. W półfinałach turnieju kończącego kwalifikacje, znalazły się cztery obecnie najlepsze na świecie zespoły, a końcowa kolejność jest identyczna jak w klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE).