Florecistki zdobyły brąz w turnieju drużynowym w Pucharze Świata w Poznaniu. Ostatni raz Biało-Czerwone stały na podium PŚ 11 lat temu

Tak cieszyły się polskie florecistki po zwycięstwie nad Rosjankami. W składzie pogromczyń mistrzyń olimpijskich były wyłącznie zawodniczki poznańskich klubów - AZS UAM i AZS AWF Łukasz Woźny
Polskie florecistki wywalczyły brązowy medal w drużynowym turnieju Pucharu Świata, który odbywał się w weekend w Poznaniu. Biało-Czerwone walczące w składzie: Martyna Długosz, Julia Walczyk, Martyna Jelińska i Marika Chrzanowska w decydującym pojedynku pokonały Rosjanki 44:42.

Wcześniej, nasza drużyna sprawiła ogromną sensację eliminując z turnieju faworyzowane Włoszki, medalistki olimpijskie z Tokio (40:37). W drodze do meczu o brązowy medal nasze zawodniczki pokonały też Węgierki 45:23 oraz uległy Japonii 24:27. Ostatni raz drużyna polskich florecistek, na podium Pucharu Świata była 11 lat temu.