Fogo Futsal Ekstraklasa: Red Dragons Pniewy z istotnym zwycięstwem i awansem na szóste miejsce

Maksymilian Dyśko
Red Dragons Pniewy wygrało środowe spotkanie 3:1.
Red Dragons Pniewy wygrało środowe spotkanie 3:1. Bartosz Barański
W środowy wieczór do Pniew zawitała drużyna BSF Bochnia, prowadzona przez poznańskiego trenera Klaudiusza Hirscha. Obie drużyny sąsiadują w tabeli, a ten mecz miał duże znaczenie w kontekście walki o czołową ósemkę, gwarantującą grę w play-off. Spotkanie wygrali gospodarze 3:1.

Początek spotkania charakteryzował się zachowawczą grą z obu stron, koncentrującą się na grze obronnej. Po dziesięciu minutach gry padła pierwsza bramka, którą można określić mianem kuriozalnej. W 11 minucie bramkarz gospodarzy wybił piłkę z własnej połowy i tym samym zaskoczył golkipera Bochni. Po bramce Łukasza Błaszczyka Red Dragons Pniewy objęły prowadzenie.

- Bramka Łukasz była trochę przypadkowa, ale nikt nie będzie już o tym pamiętał za dwa, trzy dni. Gol to gol

– powiedział kapitan gospodarzy, Adrian Skrzypek.

Po zmianie stron kibice oglądali szybkie i efektowne widowisko, którego dopełnieniem były kapitalne gole. Na 2:0 podwyższył German Romero, który perfekcyjnie i mocno przymierzył w okienko bramki. Chwilę później gola kontaktowego zdobył Kostarykańczyk Militon Tijerino. W samej końcówce działo się bardzo wiele, a bramkarze po obu stronach mieli sporo pracy. Wreszcie w 37 minucie Nikita Storożuk efektownym trafieniem ustalił rezultat na 3:1.

- Plan został w pełni wykonany. Chcieliśmy tak grać, aby drużyna Bochni kreowała atak pozycyjny. My czekaliśmy na swoje szanse, których trochę mieliśmy. Na szczęście byliśmy skuteczni

- dodał zawodnik Red Dragons Pniewy.

Mimo gry w przewadze ekipa z Bochni nie potrafiła już odwrócić losów tego spotkania i trzy punkty zdobyli zawodnicy z Wielkopolski.

- Najważniejsze są trzy punkty. Tabela jest bardzo ciasna, szczególnie jej środek. Jest to bardzo istotne zwycięstwo z naszej perspektywy i jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy

- zakończył Adrian Skrzypek.

Drużyna z Pniew zajmuje szóstą pozycję w tabeli, a już w najbliższą sobotę zagra na wyjeździe kolejne ważne spotkanie z FC Toruń o godzinie 16.