Futbol amerykański: Kozły Poznań - Zagłębie Steelers Interpromex 39:7. Goście odmówili gry!

LUMAR
W meczu szóstej kolejki Topligi futbolu amerykańskiego Kozły Poznań pokonały drużynę Zagłębie Steelers Interpromex 39:7. Mecz zakończył się w trzeciej kwarcie, gdy Hutnicy odmówili kontynuowania gry. Niezadowolony z postawy sędziów trener gości Jason Blasko, ku zaskoczeniu zespołu z Poznania, nakazał swoim zawodnikom opuścić boisko. W tej sytuacji sędzia główny zakończył mecz.

Mecz od samego początku układał się po myśli gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 13:0,a po następnej odsłonie 25:7.

Trzecia kwarta ponownie należała do Kozłów. Swoje trzecie przyłożenie w meczu zdobył najlepszy gracz na boisku Ivan Pavlovic. Drużyna z Wielkopolski zdobyła też touchdown po akcji powrotnej po przechwycie. 40-jardowym zagraniem popisał się Szymon Barczak.

Po tej akcji doszło do niecodziennej sytuacji. Niezadowolony z postawy sędziów trener gości Jason Blasko, ku zaskoczeniu zespołu Kozłów, nakazał Hutnikom opuścić boisko. W tej sytuacji sędzia główny zakończył mecz.

- Jestem zszokowany tak nieoczekiwanym zakończeniem spotkania. Zapis wideo z meczu zostanie wnikliwie przeanalizowany przez zarząd Wydziału Sędziowskiego. Czekamy na raporty sędziów, ale także na oświadczenie zarządu klubu Kozły Poznań. Na podstawie tych materiałów zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje dyscyplinarne - skomentował Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. - Błędy sędziów zdarzają się i zdarzać się będą. To bardzo smutny dzień dla futbolu amerykańskiego w Polsce - dodał Stęszewski.