Futbol amerykański: Poznańskie Kozły na początku sezonu gorsze od Orłów z Warszawy

LUMARZaktualizowano
Kozły Poznań przegrały na boisku przy ul. Gdańskiej na Śródce z Warsaw Eagles 0:39 Waldemar Wylegalski
W pierwszym w tym sezonie meczu Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Kozły Poznań przegrały na boisku przy ul. Gdańskiej na Śródce z Warsaw Eagles 0:39 (0:7, 0:13, 0:12, 0:7).

Goście na początku pierwszej kwarty potrzebowali raptem dwóch zagrań, by wyjść na prowadzenie. Po raz pierwszy w tym meczu błysnął nowy gracz warszawskiego zespołu skrzydłowy Clarence Douglas Anderson. Na początku drugiej kwarty ten sam zawodnik powiększył prowadzenie gości do 13 punktów. Do przerwy Orły prowadziły 20:0.

Po wznowieniu gry obraz zmagań nie uległ zmianie. Poznaniacy mieli duże problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. W zespole Kozłów wyróżnił się Serb Ivan Pavlovic. Ten nominalny skrzydłowy pojawił się w formacji obronnej. Pavlovicowi dwukrotnie udało się przechwycić podania rozgrywającego gości.

Kolejny mecz Kozły rozegrają 6 kwietnia. Na wyjeździe zmierzą się z Giants Wrocław.