Futsal: Akademia FC Pniewy bardzo blisko finału mistrzostw Polski

Marek Lubawiński
Akademia FC Pniewy dwa razy pokonała w Bielsku-Białej miejscowy Rekord w pierwszych meczach półfinałowych mistrzostw Polski w futsalu. W sobotę podopieczni Klaudiusza Hirscha wygrali 5:2, a w niedzielę 6:4. Trzeci mecz w sobotę w Pniewach. Na tym etapie gra się do trzech zwycięstw.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Futsal: Akademia FC Pniewy awansowała do półfinału mistrzostw Polski

Pierwszy mecz rozpoczął się fatalnie dla pniewian. Już w 42. sekundzie Wojciech Łysoń pokonał Macieja Foltyna. Mistrzowie Polski nie zrazili się tym faktem i konsekwentnie dążyli do wyrównania, a uczynił to Frane Despotović. Tuż przed przerwą bramkarz gospodarzy Krystian Brzenk za dotknięcie piłki ręką poza polem bramkowym został ukarany przez sędziów czerwoną kartką. Bez wątpienia był to bardzo istotny moment spotkania. Grający przez dwie minuty w osłabieniu gracze Rekordu stracili gola. Kapitan AFC Bartosz Łeszyk wyprowadził pniewian na prowadzenie którego jego drużyna nie oddała już do końca.

Niedzielny mecz był bardziej zacięty. Gospodarze mieli nadzieję na korzystny rezultat do 26. minuty. Wtedy był remis 4:4, ale bramki Frane Despotovicia i Davida Fernandeza Hurtado dały wygraną Akademii, która jest bardzo bliska finału.

Rekord Bielsko-Biała - Akademia FC Pniewy 2:5 (1:2)
Bramki:
1:0 Łysoń (1), 1:1 Despotović (11), 1:2 Łeszyk (19), 1:3 Lebiedziński (27), 2:3 Machura (29), 2:4 Ł. Pieczyński (31), 2:5 Łeszyk (39)
Rekord:** Brzenk, Kurowski - Szymura, Łysoń, Janovsky, Mentel, Budniak, Wojtas, Dura, Machura, Polasek, Bubec.
Akademia FC: Foltyn, Neagu - Łeszyk, D. Pieczyński, Ł. Pieczyński, Diaz, Hurtado, Wojciechowski, Solecki, Mika, Despotović, Lebiedziński.

Rekord Bielsko-Biała - Akademia FC Pniewy 4:6 (3:4)
Bramki:
0:1 Łukasz Pieczyński (4), 1:1 Tomasz Dura (6), 1:2 Dariusz Pieczyński (7), 2:2 Piotr Szymura (8), 2:3 Jezus Hurtado Caceres (10), 3:3 Tomasz Dura (11), 3:4 Michał Wojciechowski (19), 4:4 Piotr Szymura (24. karny), 4:5 Frane Despotović (26), 4:6 David Fernandez Hurtado (35).
Rekord: Brzenk, Kurowski - Szymura, Janovsky, Łysoń, Polasek, Wojtas, Mentel, Budniak, Dura, Bubec, Włoch.
Akademia FC: Neagu, Foltyn - Łeszyk, D. Pieczyński, Ł. Pieczyński, Lebiedziński, Wojciechowski, Mika, Hurtado, Despotović, Caceres, Solecki.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji?