Futsal: AZS UAM Poznań powstrzymał Kotwicę Kórnik

Radosław Patroniak, Karol Maćkowiak
Futsalistki AZS UAM Poznań mogły w niedzielę wygrać z lokalnym rywalem w wyższym stosunku niż 4:2 Fot. Archiwum AZS UAM
W najciekawszym meczu 5. kolejki ekstraligi kobiet AZS UAM Poznań wygrał we własnej hali z liderem i niepokonanym zespołem Kotwicy Kórnik 4:2 (0:0).

Obiektywnie trzeba przyznać, że drużyna Wojciecha Weissa wygrała jak najbardziej zasłużenie, przeważając przez większą cześć spotkania.

Do przerwy utrzymywał się jeszcze bezbramkowy remis, ale po zmianie stron przewaga akademiczek wreszcie została udokumentowana. Podopieczne trenera Weissa prowadziły już nawet 4:0.

– Rywalki zasłużyły na zwycięstwo. Mój zespół „przespał” większą część meczu i to przeciwniczki niemal cały czas prowadziły grę – powiedziała Violetta Biegańska, trenerka Kotwicy.

– Przez pierwszą połowę mecz był w miarę wyrównany, po przerwie nasza wyższość nie podlegała dyskusji. Szkoda, że przy wyniku 4:0 nie wykorzystaliśmy kilku okazji strzeleckich i pozwoliliśmy zdobyć dwa gole przeciwniczkom – stwierdził z kolei Wojciech Weiss, trener AZS UAM Poznań.

Dwie pierwsze bramki dla AZS UAM zdobyła Alicja Zając, następne Monika Marczak i Laura Czudzińska. Gole dla Kotwicy strzeliły Hanna Cerejewska oraz Ewa Weber. A już w środę o godz. 17 futsalistki AZS UAM Poznań w zaległym spotkaniu 3. kolejki podejmować będą przedostatni zespół grupy I – AZS UW Warszawa.