Futsal: Cenne zwycięstwo Akademii FC Pniewy w Rudzie Śląskiej

LUMAR
Maciej Foltyn, bramkarz Akademii FC Pniewy
Maciej Foltyn, bramkarz Akademii FC Pniewy Krzysztof Kaczyński
Piłkarze Akademii FC Pniewy po zwycięstwie 2:0 w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą umocnili się na trzecim miejscu w tabeli futsalu i wszystko wskazuje na to, że tak zakończą pierwszą fazę rozgrywek, bowiem do jej zakończenia pozostały już tylko dwie kolejki. Być może właśnie Gwiazda będzie pierwszym przeciwnikiem pniewian w play-off.

Początek spotkania w Rudzie Śląskiej rozgrywany był w spokojnym tempie. - Parkiet w tamtejszej hali jest bardzo śliski i taka nawierzchnia nie sprzyja przeprowadzaniu szybkich akcji. Po kilku minutach dostosowaliśmy się do warunków i mecz nabrał rumieńców - mówił po spotkaniu Michał Wojciechowski, zawodnik Akademii FC.

Jednak zanim Wojciechowski przyzwyczaił się do parkietu, nieszczęśliwie upadł i uderzył głową o parkiet. Po kilku minutach wrócił na boisko z obandażowaną głową i z pełnym poświęceniem grał do ostatniej minuty. Gospodarze w pierwszej połowie grali bardzo odważnie i mieli kilka szans na objęcie prowadzenia. Znakomicie między słupkami pniewskiej bramki spisywał się jednak Nicolae Neagu.

Reprezentant Mołdawii to kolejny pechowiec wśród graczy zespołu z Pniew. W drugiej części meczu podczas jednej z interwencji doznał urazu. Udanie zastąpił go młody Maciej Foltyn.
Pierwsza bramka dla gości padła w 31. minucie, a bramkarza Gwiazdy pokonał Daniel Lebiedziński.

- Piłka otarła się od jednego z obrońców i zmieniła kierunek. Nie zdążyłem już skutecznie interweniować - stwierdził Rafał Krzyśka, grający trener Gwiazdy, który potem postanowił grać pięcioma zawodnikami w polu.

Trzy minuty przed końcem spotkania pierwszego gola w barwach Akademii FC zdobył Hiszpan Jesus Hurtado Caceres i Akademia FC pokonała Gwiazdę 2:0, wygrywając z tym zespołem po raz ósmy z rzędu.

Gwiazda Ruda Śląska - Akademia FC Pniewy 0:2 (0:0)