Futsal: Mecz o wszystko ze Słowacją na remis. Niedosyt Polaków

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski w futsalu zremisowała w drugim meczu na mistrzostwach Europy. W Amsterdamie podzieliła się punktami ze Słowacją (2:2), przez co do minimum ograniczyła szanse na wyjście z grupy.

Polska objęła prowadzenie w 7 minucie. Po wznowieniu z autu pod poprzeczkę uderzył Tomasz Kriezel. Chwilę później nasz były kapitan miał okazję na kolejnego gola, ale minimalnie chybił.

Przez długi czas biało-czerwoni bronili nadzwyczaj uważnie. Jednocześnie nie potrafili podwyższyć. Najbliżej szczęścia byli Mikołaj Zastawnik i Tomasz Lutecki. Cuda między słupkami wyczyniał za to Michał Kałuża, dzięki któremu na przerwę zeszliśmy ze skromną zaliczką.

Niestety Słowacja wróciła do gry w drugiej połowie. Wyrównała w 25 minucie. Po rzucie wolnym z bliska zaskoczył Matus Sevcik, wykorzystując złe ustawienie.

Na nasze nieszczęście w drugiej połowie wstrzelił się jeszcze lider Słowaków, Tomas Drahovsky. W 28 minucie po minięciu dwóch rywali uderzył skutecznie po długim słupku, wyprowadzając swoją reprezentację na prowadzenie.

Mimo słabszego okresu Polska nie odpuściła. W 33 minucie doprowadziła do remisu. Po zagraniu Sebastiana Wojciechowskiego z bliska strzelił Patryk Hoły - zawodnik wielkopolskiego Red Dragons Pniewy - ten sam, który dał nam honorowego gola z Chorwacją (1:3).

Na ostatnią minutę selekcjoner Błażej Korczyński wycofał bramkarza, jednak na niewiele się to zdało. W drugim meczu grupy C Rosja pokonała Chorwację 4:0 i z kompletem punktów przewodzi tabeli. Zagramy z nią w sobotę i będzie to najprawdopodobniej nasze pożegnanie z turniejem.

Polska - Słowacja 2:2 (1:0)
Bramki: Kriezel 7', Hoły 33' - Sevcik 25', Drahovsky 28'
Żółte kartki: Lutecki

Polska zaczęła w składzie: Kałuża - Kubik, Hoły, Solecki. Marek.
Z ławki weszli: Śmiałkowski, Zastawnik, Lutecki, Leszczak, Kriezel, Wojciechowski.

REPREZENTACJA w GOL24

Reprezentacja Polski. Po tym, jak Paulo Sousa niespodziewanie ewakuował się przed kluczowym meczem do Brazylii, reprezentacja Polski miesiąc pozostawała bez selekcjonera. Wszystko wskazywało na to, że wróci Adam Nawałka, ale do gry na ostatniej prostej wszedł Czesław Michniewicz i wygrał ten wyścig. Na jaką pensję może liczyć nowy trener kadry? A ile zarabiali byli selekcjonerzy reprezentacji Polski? Sprawdź!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do następnego slajdu >>

Reprezentacja Polski. Zarobki selekcjonerów reprezentacji Po...