Futsal: Pierwszy ważny krok Akademii FC Pniewy. Wygrali z Gwiazdą Ruda Śląska

LUMAR
Piłkarze Akademii FC Pniewy w sobotni wieczór pokonali we własnej hali Gwiazdę Ruda Śląska 3:0 (2:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off ekstraklasy futsalu. W niedzielę o godzinie 18 drugi mecz między tymi zespołami, także w Pniewach. Na tym etapie rozgrywek gra się do trzech zwycięstw. Do trzeciego, i ewentualnie czwartego pojedynku dojdzie 21 i 22 kwietnia w Rudzie Śląskiej.

Pniewianie w sobotę prowadzenie objęli już w drugiej minucie. Po znakomitej akcji Bartosza Łeszyka gola zdobył Dariusz Pieczyński. W 20. minucie drugiego gola po znakomicie wyprowadzonej kontrze zdobył Michał Wojciechowski. Po jego potężnym strzale Rafał Krzyśka, bramkarz gości, a jednocześnie trener był bezradny. Wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie meczu Dominik Solecki, który wykorzystał przedłużony rzut karny z 10 metrów. Chwilę później piłki do pustej bramki nie zdołał wpakować Frane Despotović.

Pierwszy mecz ćwierćfinału play-off
Akademia FC Pniewy - Gwiazda Ruda Śląska 3:0 (2:0).
Bramki:
1:0 Dariusz Pieczyński (2), 2:0 Michał Wojciechowski (20), 3:0 Dominik Solecki (40. przedłużony rzut kany).

Akademia FC: Foltyn, Jankowski - Łeszyk, D. Pieczyński, Caceres, Hurtado, Diaz, Mika, Despotović, Solecki, Wojciechowski, Lebiedziński.

Gwiazda: Krzyśka, Widuch - Hajnc, Piasecki, Siadul, Działach, Słonina, Zabłocki, Jonczyk, Hewlik, Martyn, Łuszczek.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji?