Futsal: Porażka Akademii FC Pniewy w Bielsku-Białej

LUMAR
W 18. kolejce rozgrywek ekstraklasy futsalu Akademia FC Pniewy przegrała w Bielsku Białej z Rekordem 2:3. Rywal pniewian zajmuje drugie miejsce w tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje Wisła/Krakbet Kraków. Akademia FC jest teraz czwarta, została wyprzedzona przez Gattę Zduńska Wola.

Kto wie jak potoczyłyby się spotkanie w Bielsku-Białej, gdyby w ósmej minucie Bartosz Łeszyk wykorzystał znakomitą okazję. Kapitan Akademii FC znalazł się z piłką tuż przed pustą bramką rywali, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i gospodarze zapobiegli utracie gola.

- Przyznam, że gdy zobaczyłem w jakiej sytuacji znalazł się Bartek zrobiłem kilka kroków w kierunku środka boiska, aby wznowić grę po stracie gola - powiedział po końcowej syrenie Jan Janovsky, zawodnik Rekordu.

Kilka sekund później właśnie Janovsky wyprowadził znakomitą kontrę i pokonał Nicolae Neagu. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Paweł Machura i wydawało się, że podopieczni Klaudiusza Hirscha będą mieli trudne zadanie po zmianie stron.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla zespołu z Pniew. Już w 20. sekundzie Michał Wojciechowski zdobył kontaktowego gola i akademicy nabrali wiatru w plecy. Ale sędzia niespodziewanie ukarał został drugą żółtą kartką Carlosa Calvo Diaza i grająca w osłabieniu Akademia straciła gola. Kontaktową bramkę zdobył Łukasz Pieczyński, ale potem znakomita gra bramkarza Krystiana Brzenka uchroniła gospodarzy przez stratą punktów.

W 19. kolejce Akademia FC miała spotkać się z FC Siemianowice Śląskie, jednak ten zespół wycofał się z rozgrywek i Akademia otrzyma walkower 5:0.

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach drużyna z Pniew przyjęła zaproszenie drużyny Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, akademickiego mistrza Polski w futsalu. Towarzyskie spotkanie odbędzie się w w czwartek o godz. 20.30 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej na Morasku.

Rekord Bielsko-Biała - Akademia FC Pniewy 3:2 (2:0)
Bramki:
1:0 Jan Janovsky (9), 2:0 Paweł Machura (18., 2:1 Michał Wojciechowski (21), 3:1 Paweł Budniak (27), 3:2 Łukasz Pieczyński (32).

Rekord: Brzenk - Kurowski, Dura, Machura, Szymura, Budniak, Łysoń, Mentel, Janovsky, Wojtas, Bubec, Włoch.

Akademia: Neagu, Foltyn - Wojciechowski, Mika, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Łeszyk, Caceres, Hurtado, Calvo Diaz, Lebiedziński, Despotović.