Futsal: Porażka Akademii FC Pniewy z Wisłą Kraków

Redakcja
W 21. kolejce ekstraklasy futsalu piłkarze Akademii FC Pniewy przegrali u siebie 3:6 (2:1) z Wisłą/Krakbet Kraków, liderem tabeli.

Po pierwszych 20 minutach gospodarze wygrywali 2:1, a bramki dla pniewskiego zespołu zdobyli Frane Despotović i Daniel Lebiedziński, natomiast wśród gości na listę strzelców w tej części gry wpisał się Adrian Pater. Prowadzenie drużyny prowadzonej przez Klaudiusza Hirscha powinno być wyższe, ale trzykrotnie krakowian od utraty gola ratował słupek.

W drugiej odsłonie przewagę uzyskali krakowianie. Efektem tego były gole strzelone przez Andrzeja Szłapę, Marcina Czecha i Zbigniewa Mirgę. W 35. minucie pniewski szkoleniowiec wycofał bramkarza, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu, bowiem krakowianie zdobyli kolejne dwie bramki (Czech, Pater), a Akademia FC odpowiedziała trafieniem Hiszpana Longhiego (3:5). W ostatnich kilkudziesięciu sekundach gospodarze nie wykorzystali dwóch przedłużonych rzutów karnych i znów dwa razy trafili w słupek.

Po czwartkowej porażce Akademia FC Pniewy zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W ostatnim meczu rundy zasadniczej broniący tytułu mistrza Polski zmierzą się w Pniewach z Red Devils Chojnice. Jeden mecz w tym spotkaniu wystarczy do utrzymania trzeciej lokaty przed fazą play-off.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji?