Futsal: Poznańskie akademiczki pewnie pokonały odwieczne rywalki na inaugurację ekstraligi. Dwa gole Alicji Zając

Alicja Zając i jej koleżanki w sobotę zagrały w sposób wyrachowany i skuteczny
Alicja Zając i jej koleżanki w sobotę zagrały w sposób wyrachowany i skuteczny Fot. Archiwum AZS UAM
Od wygranej 3:0 z odwiecznym rywalem AZS Uniwersytetem Warszawskim rozpoczęły kolejny sezon ekstraligi zawodniczki AZS UAM Poznań. Podopieczne Wojciecha Weissa pokazały świetne przygotowanie do rozgrywek.

W hali na Morasku kibice zobaczyli ciekawe spotkanie, w którym zespół gości potrafił się odgryźć poznaniankom, ale nie mógł zagrozić, bo po prostu nie był tak skuteczny.

Pierwsza bramka dla miejscowych padła po sprytnym uderzeniu Sandry Lichtenstein, która zauważyła, że bramkarka gości jest zasłonięta przez swoje zawodniczki i zdecydowała się na zaskakujący strzał już w 4 min. Potem kilka razy w opałach była Anna Napierała, ale bramkarka AZSUAM w sobotę potwierdziła nieprzeciętne umiejętności.

Zapędy warszawianek w 17 min z kolei ostudziła Alicja Zając. Filigranowa zawodniczka popisała się efektownym strzałem w krótki róg i ustaliła wynik do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie dla poznańskich akademiczek, bo już niespełna 60 sekund po wznowieniu gry po raz drugi do siatki trafiła niezawodna Zając. Potem znów kilka razy swój kunszt w bramce pokazała Napierała i AZSUAM mógł świętować efektowne otwarcie sezonu.

Za tydzień kolejny mecz poznanianek we własnej hali, w sobotę o godz. 18, z AZS Uniwersytet Gdański.

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (2:0)
Bramki: Alicja Zając x2, Sandra Lichtenstein.
AZS UAM: Napierała, Falborska, Zając, Sikora, Lichtenstein, Nowak, Jacewicz, Jankowska, Ładniak, Kosiorek, Fronczak, Pawlik, Tarnowska.