Futsaliści Romana Jaszczaka najlepsi w akademickich mistrzostwach Wielkopolski

Trener Roman Jaszczak wszystko czego dotyka, jak Midas, zamienia w złoto
Trener Roman Jaszczak wszystko czego dotyka, jak Midas, zamienia w złoto Fot. Archiwum Medyka Konin
W poniedziałek w hali sportowej Politechniki Poznańskiej rozegrany został turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Wielkopolski 2016/2017 w futsalu mężczyzn. Uczestniczyło w nim 8 reprezentacji wyższych uczelni, które wyłonione zostały w eliminacjach międzyuczelnianych, przeprowadzonych na terenie całego województwa.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zakończyła się niespodziewanym sukcesem zespołu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Konina (trener: Roman Jaszczak), który pogodził faworyzowane ekipy Politechniki Poznańskiej (II miejsce), Akademii Wychowania Fizycznego (III miejsce) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (IV miejsce). Studenci z Konina pokonali w swojej grupie ekipę Collegium da Vinci (2:1), Uniwersytet Przyrodniczy (5:1) i zremisowali z AWF 2:2. W zaciętym meczu finałowym zremisowali 0:0 z PP, okazali się jednak lepsi w konkursie rzutów karnych, który wygrali 3:1. Wicemistrzowie, zespół PP, również dokonali wielkiego wyczynu, zwyciężyli bowiem we wszystkich swoich meczach eliminacyjnych i w turnieju finałowym, tracąc zaledwie 2 bramki, potknęli się dopiero na PWSZ Konin. Miejsca od IV do VIII zajęły kolejne drużyny: UP, UEP, PWSZ Kalisz, CdV.

Królem strzelców turnieju finałowego został Marcin Pawlak (AWF), najlepszym bramkarzem Eryk Konowalski (PP), a najlepszym zawodnikiem Sebastian Antos (PWSZ Konin). Zwycięska drużyna PWSZ Konin zagrała w składzie: Sebastian Antas, Mateusz Gołębiowski, Jakub Jaskulski, Wiktor Kacprzak, Dawid Kierzek, Bartosz Kowalski, Maciej Maliński, Tomasz Pilarczyk, Sebastian Raczkowski, Damian Wodnicki, Mateusz Zaborski. Turniej sprawnie przeprowadził jego dyrektor, Piotr Kuś, znany nie tylko w środowisku futsalowym ekspert i animator futsalu.

Wszyscy finaliści AMW wystąpią w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski (Toruń, 2-5 lutego). O sile wielkopolskiego futsalu akademickiego niech świadczy fakt, że zespoły studenckie z naszego województwa stanowić będą dokładnie połowę w stawce 16 ekip, uczestniczących w turnieju toruńskim.

Organizację Akademickich Mistrzostw Wielkopolski (rozgrywki w 65 dyscyplinach sportu z udziałem 25 uczelni) wspiera Urząd Miasta Poznania i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a sponsoruje – Dom Wydawniczy REBIS.