Futsaliści z Piły z tytułem akademickiego wicemistrza Polski. W Krakowie PUSS przegrała tylko jeden mecz

Srebrni medaliści akademickich mistrzostw Polski w futsalu, drużyna PUSS w Pile, w pełnej krasie PUSS Piła
Doskonałe wieści dotarły z Krakowa, gdzie zakończył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Zawody sprawnie przeprowadził na miejscu Klub Uczelniany AZS tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego. W gronie 16 zespołów jedyną ekipą z Wielkopolski była tym razem reprezentacja Państwowej Uczelni Stanisława Staszica z Piły. Futsaliści z PUSS odnieśli ogromny sukces, po raz pierwszy w historii uczelni stając na podium AMP.

W gronie 16 zespołów jedyną ekipą z Wielkopolski była tym razem reprezentacja Państwowej Uczelni Stanisława Staszica z Piły. Futsaliści z PUSS odnieśli ogromny sukces, po raz pierwszy w historii uczelni stając na podium AMP.

W grupie eliminacyjnej zawodnicy z Wielkopolski zremisowali 3:3 z Uniwersytetem Gdańskim oraz pokonali 3:2 Politechnikę Warszawską i 2:0 Uniwersytet Śląski, co przyniosło im awans z pierwszego miejsca do fazy ćwierćfinałowej rozgrywek. W meczu ćwierćfinałowym PUSS odniosła pewne zwycięstwo 3:0 nad PWSZ Tarnów, a w emocjonującym meczu półfinałowym pokonała niekwestionowanego faworyta tegorocznych mistrzostw, drużynę Uniwersytetu Warszawskiego. W regulaminowym czasie wynik brzmiał 2:2, jednak pilanie okazali się lepsi w konkursie rzutów karnych, zwyciężając 3:2.

Zespół z Piły spotkał się w finale ponownie z przeciwnikiem, z którym zremisował w pierwszym meczu grupowym, Uniwersytetem Gdańskim. Wielkopolanie musieli zadowolić się srebrnym medalem, ponieważ tym razem gdańszczanie okazali się zdecydowanie lepsi i w rozgrywce o złoto zwyciężyli 4:1. W meczu o III miejsce reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego pewnie pokonała obrońców tytułu mistrzowskiego, Wyższą Szkołę Gospodarki z Bydgoszczy, 6:1.

Zespół PUSS Piła, którego trenerem jest Maciej Konert, wystąpił w Krakowie w następującym składzie: Zbigniew Barańczyk, Wojciech Bukowy, Marcin Ciesielski, Jakub Fatyga, Radosław Góźdź, Kacper Kałużny, Mikołaj Łosoś, Mikołaj Michałek, Adrian Mielec, Piotr Przygocki, Wojciech Węgrzyn. Piotr Przygocki został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw, a zespół z Piły oprócz srebra AMP zdobył także złoty medal w ogólnopolskiej klasyfikacji wyższych szkół zawodowych.