FZ World Tour: z Poznania na największe sceny w Europie

  FZ World Tour: z Poznania na największe sceny w Europie

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wystąpić na największych europejskich festiwalach to marzenie wielu polskich zespołów. Projekt FZ World Tour ma im to umożliwić. Jego finał odbędzie się już na początku maja w Centrum Kultury Zamek. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 kwietnia.
  FZ World Tour: z Poznania na największe sceny w Europie
  FZ World Tour to projekt poznańskiej Fabryki Zespołów, która zaprasza wszystkie polskie zespoły do wzięcia udziału w specjalnym konkursie. Najlepsze grupy będą mieć wyjątkową okazję zagrania na scenach najpopularniejszych wakacyjnych festiwali w całej Europie. O tym, kto będzie mógł zaprezentować się poza granicami kraju przed wielotysięczną publicznością zadecyduje międzynarodowe jury podczas koncertu finałowego w Centrum Kultury Zamek. Składa się ono z przedstawicieli takich imprez jak serbski Exit i czeskich festiwali rockowych: Masters of Rock, Metalfest Open Air i Ostrava v Plamenech.

  Wśród kandydatów będzie panować ostra konkurencja - potwierdzono już udział m.in. Closterkeller, Dr Misio, Chemia, Cochise, Gooral, Hope, Das Moon, Oberschlesien, Materia i Wolf Spider.

  Zgłoszenia do konkursu FZ World Tour przyjmowane są do 10 kwietnia. Ogłoszenie finalistów nastąpi 18 kwietnia. Koncert finałowy odbędzie się 7 maja w Centrum Kultury Zamek (ul. Św. Marcin 80/82).

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo