Gabinet otwarty dla wszystkich

  Gabinet otwarty dla wszystkich

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Gabinet otwarty dla wszystkich
  Michała Grzesia i jego pomysły można kochać albo nienawidzić, a jego złotymi myślami, wygłaszanymi podczas sesji spokojnie można by wypełnić obszerny zeszyt.
  Gabinet otwarty dla wszystkich
  Zobacz komentowany artykuł: Radny PiS proponuje: W mrozy otwórzmy Urząd Miasta dla bezdomnych

  Michała Grzesia i jego pomysły można kochać albo nienawidzić, a jego złotymi myślami, wygłaszanymi podczas sesji spokojnie można by wypełnić obszerny zeszyt. Często zabawny, czasem niegrzeczny, wypowiadający słowa, których później, jak mi się zdaje, żałuje.
  Słonia geja nikt mu nie zapomni, podobnie jak słów kierowanych w stronę anarchistów. Ale jednego najbardziej znanemu poznańskiemu radnemu odmówić nie można - sporej wrażliwości społecznej, która może momentami wydawać sie i karykaturalna, ale jest naprawdę szczera.

  Na wtorkowej sesji Michał Grześ przypomniał o niej, postulując, by drzwi Urzędu Miasta były otwarte dla bezdomnych. Stwierdził też, że nie będzie mu przeszkadzać współdzielenie gabinetu wiceprzewodniczącego Rady Miasta z osobami, które nie posiadają dachu nad głową, jeśli zimą nie mają gdzie się ogrzać. To fakt, że poznańska ogrzewalnia znajduje się absurdalnie daleko od centrum miasta, co również zauważają radni SLD. Faktem jest również, że jej otwarcie nie "odciążyło" dworców, w których bezdomni często spędzają całe dnie.

  "Pozostańmy wierni uniwersalnym wartościom. Na nich budujmy otwarty Poznań: na wolności, solidarności, demokracji i poszanowaniu prawa" - mówił niedawno prezydent Jaśkowiak. Skoro tak twierdzi, to podobnie, jak radny Grześ nie powinien mieć problemu z ugoszczeniem tych, których los nie oszczędził. Poznań ma być otwarty, to magistrat również, bo z niego, a dokładniej gabinetu prezydenta, płynie takie hasło.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo