Gang "Dreksa" skazany za agencje "Cindy" i "Naomi". Bogdan...

  Gang "Dreksa" skazany za agencje "Cindy" i "Naomi". Bogdan D. ma iść do więzienia na prawie 8 lat za czerpanie korzyści z prostytucji

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bogdan D., ps. Dreks, występował w różnych sprawach karnych. Ze kierowanie gangiem sutenerów wpadł w 2010 roku. Teraz usłyszał wyrok.

  Bogdan D., ps. Dreks, występował w różnych sprawach karnych. Ze kierowanie gangiem sutenerów wpadł w 2010 roku. Teraz usłyszał wyrok. ©KWP Poznań

  Finał głośnego procesu ws. agencji towarzyskich „Cindy” i „Naomi”. Oskarżony o kierowanie gangiem sutenerów Bogdan D., ps. Dreks, został skazany na 7 lat i 8 miesięcy więzienia. Skazano wszystkich 58 oskarżonych, w tym 44 poznańskich taksówkarzy dowożących klientów do luksusowych agencji. Prostytutki z „Cindy” i „Naomi” w tym procesie występowały w charakterze pokrzywdzonych.
  Bogdan D., ps. Dreks, występował w różnych sprawach karnych. Ze kierowanie gangiem sutenerów wpadł w 2010 roku. Teraz usłyszał wyrok.

  Bogdan D., ps. Dreks, występował w różnych sprawach karnych. Ze kierowanie gangiem sutenerów wpadł w 2010 roku. Teraz usłyszał wyrok. ©KWP Poznań

  Proces w poznańskim Sądzie Okręgowym trwał ponad 5 lat, w czwartek sędzia Danuta Kasprzyk ogłosiła nieprawomocny wyrok. Każdy z 58 oskarżonych został skazany: niektórzy na karę więzienia, inni na prace społeczne lub „zawiasy”. Wszyscy mają oddać pieniądze zarobione na nierządzie. Proces toczył się z wyłączeniem jawności.

  WIĘCEJ:
  Bogdan D., "Dreks", kierował gangiem również z celi aresztu śledczego?
  Prostytutki z Cindy i Naomi oskarżone za fałszywe zeznania. "Tylko piłam drinka"


  Najdłużej ma siedzieć Bogdan D., ps. Dreks, uznany przez prokuraturę za szefa zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej luksusowe agencje towarzyskie „Cindy” i „Naomi”. Usłyszał wyrok 7 lat i 8 miesięcy więzienia. Za kratki mają trafić również jego wspólnicy w prowadzeniu agencji. Na przykład Jakub P. został skazany na 7 lat więzienia, Adam B. na 5 lat i 8 miesięcy więzienia.

  Łagodnie potraktowany został Wojciech G. - jeden z członków grupy, który poszedł na współpracę z sądem. Został skazany na ograniczenie wolności. Przez 2 lata, co miesiąc, ma wykonywać do 40 godzin bezpłatnych prac społecznych. Tak niski wyrok to nagroda za jego współpracę w trakcie procesu.

  Na wyroki w zawieszeniu skazano 44 oskarżonych taksówkarzy. Prokuratura domagała się więzienia dla jednego z taksówkarzy, który wykonywał wiele kursów do agencji. Sąd, podobnie jak pozostałym taksówkarzom, zawiesił mu wykonanie kary.

  Prokuratura uznała, że wożąc klientów do agencji „Cindy” i „Naomi”, taksówkarze również czerpali korzyści z prostytucji. Agencje płaciły im, by klienci byli przywożeni właśnie tam. Taksówkarze mieli w swoich autach wizytówki oraz zagłówki z logo agencji towarzyskich.

  Czwartkowy wyrok jest nieprawomocny. Obrońcy zapowiadają apelację. Złożyli już wnioski o pisemne uzasadnienie wyroku.

  Nocny nalot policji na obie agencje odbył się w 2010 roku. Zatrzymano pracowników „Cindy” i „Naomi” oraz prostytutki, które akurat przyjmowały klientów. W procesie gangu „Dreksa” wszystkie kobiety uznano za pokrzywdzone. Jednak niektóre z nich, w innym śledztwie, usłyszały zarzuty za składanie fałszywych zeznań. Bo w śledztwie ws. gangu „Dreksa” najpierw złożyły fałszywe zeznania.

  Początkowo zaprzeczały, by świadczyły płatne usługi seksualne. Twierdziły, że były hostessami, przyszły tylko na drinka lub odwiedzić koleżankę. Potem, wskutek konfrontacji, przyznały, że pracowały jako prostytutki.

  POLECAMY:
  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A w którym więzieniu będzie siedział?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe

  Toporek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  jaki wyrok dostal Czapeczka z PKS-u???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  pops (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  ciekawe ilu psów przesiadywało w tych agencjach

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo