Gdzie się podziało 200 tys. zł?

  Gdzie się podziało 200 tys. zł?

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bezpieczne przejście ma połączyć ulicę Śliską i osiedle Enklawa. Jest już projekt - mówi Bogdan Nowak
  1/6
  przejdź do galerii

  Bezpieczne przejście ma połączyć ulicę Śliską i osiedle Enklawa. Jest już projekt - mówi Bogdan Nowak ©Łukasz Gdak

  Radni Osiedlowi uważają, że po zmianach kadrowych w ZDM panuje duży bałagan. Brakuje dialogu, na odpowiedzi trzeba czekać miesiącami. Giną też... pieniądze.
  Około 200 tys. zł. Tyle pieniędzy Rada Osiedla Starołęka - Minikowo - Marlewo przeznaczyła na budowę schodów i pochylni dla osób niepełnosprawnych. Bezpieczne wejście i zejście miało połączyć ulicę Śliską z terenem Spółdzielni Mieszkaniowej Enklawa. Pieniądze na ten cel zostały przekazane Zarządowi Dróg Miejskich pod koniec ubiegłego roku.

  - Pomysł budowy schodów pojawił się już trzy lata temu, ale wielokrotnie był odkładany w czasie - mówi Bogdan Nowak, przewodniczący Rady Osiedla Starołęka - Minikowo - Marlewo.
  Peryferyjne rejony miasta mają wiele potrzeb. W końcu jednak radnym osiedlowym udało się wygospodarować pieniądze na schody. Życzliwy deweloper, który buduje na pobliskim osiedlu, zgodził się wziąć na siebie przygotowanie projektu. Koncepcja powstała.

  - Kończył się rok, więc poprosiliśmy ZDM, by środki na budowę schodów przesunąć na kolejny, inaczej by przepadły - tłumaczy Bogdna Nowak. Miały one zostać uznane za tzw. środki niewygasające.

  Ryszard Zaczyński, przewodniczący Zarządu Osiedla Starołę- ka - Minikowo - Marlewo dysponuje pismem, w którym ZDM informuje, że „przyjmuje do wiadomości i akceptuje zmianę przeznaczenia środków”. Tak się jednak nie stało.

  - Kiedy już w tym roku zaczęliśmy dopytywać się, kiedy możliwe będzie spotkanie z nami, projektantem i ZDM, dowiedzieliśmy się, że ten nie ma naszych pieniędzy - wyjaśnia Bogdan Nowak.

  Jak domyśla się Ryszard Za- czyński, jako niewykorzystane trafiły one na powrót do budżetu miasta.

  - Prawdopodobnie był to błąd człowieka, który nie zaznaczył, że mają to być środki niewygasające - zauważa przewodniczący zarządu osiedla. - My nie usłyszeliśmy jednak wyjaśnienia ani słowa przepraszam.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  urzad zabral 200000 pln

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  zbierane przez z gora 12lat srodki na schody urzad sobie przywlaszczyl .Pisze jako mieszkaniec tego osiedla i byly radny .Srodki skrupulatnie przesuwalismy z innych tez nie mniej waznych inwestycji...rozwiń całość

  zbierane przez z gora 12lat srodki na schody urzad sobie przywlaszczyl .Pisze jako mieszkaniec tego osiedla i byly radny .Srodki skrupulatnie przesuwalismy z innych tez nie mniej waznych inwestycji przez ostatnie kadencje i zawsze one sobie lezaly i czekaly na ten moment uruchomienia i co wyszlo lepsza zmiana .Teraz to urzad zafunduje nam te schody i my mieszkancy ktorzy nie znaja tematu beda chwalic urzad jaki dobry zadamy zwrotu srodkow na konto tam gdzie one bylyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpowiedź ZDM

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Udzielenie odpowiedzi jest określone przepisami prawnymi.Krótko przed upływem zapytałam na jakim etapie odpowiedź. Wysłana usłyszałam. Nadeszła po trzech dniach, gdyż utwór pewnie po moim zapytaniu...rozwiń całość

  Udzielenie odpowiedzi jest określone przepisami prawnymi.Krótko przed upływem zapytałam na jakim etapie odpowiedź. Wysłana usłyszałam. Nadeszła po trzech dniach, gdyż utwór pewnie po moim zapytaniu została opracowanazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo