Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie wykonać badanie na koronawirusa w Poznaniu? Zajmuje się tym pracownia wirusologiczna

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Badaniem próbek w kierunku koronawirusa w Poznaniu zajmuje się pracownia wirusologiczna, która znajduje się przy ul. Nowowiejskiego, przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Badaniem próbek w kierunku koronawirusa w Poznaniu zajmuje się pracownia wirusologiczna, która znajduje się przy ul. Nowowiejskiego, przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zdjęcie ilustracyjne/Karolina Misztal
Badania w kierunku koronawiusa mogą już być wykonywane w Poznaniu. Jak mówią lekarze, to rozwiązanie dotychczasowego problemu z transportem próbek.

Badaniem próbek w kierunku koronawirusa w Poznaniu zajmuje się pracownia wirusologiczna, która znajduje się przy ul. Nowowiejskiego, przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu

Czytaj też: Koronawirus w Polsce: Szkoła w Poznaniu wprowadza zakaz wstępu dla rodziców i opiekunów "w związku z możliwością wystąpienia zagrożenia"

Sprawdź też:

Lekarze z oddziału zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w środę, 4 marca, wysłali tam pierwsze próbki do badań.

- Drogą mailową przyszły do mnie instrukcje dotyczące godzin funkcjonowania naszej pracowni wirusologicznej. Bardzo się cieszę, że koledzy są dyspozycyjni również po godz. 19, czyli po zamknięciu funkcjonowania tej pracowni. Istnieje również możliwość wykonywania badań genetycznych w czasie weekendu - mówi prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia. I dodaje: - To nas bardzo cieszy, bo odpadnie uciążliwość związana z transportem tego materiału biologicznego.

Wcześniej takie badanie nie było możliwe w Poznaniu, ponieważ poznańska pracownia wirusologiczna nie miała odczynników ze wzorcem genetycznym nowego koronawirusa.

Jak tłumaczy prof. Mozer-Lisewska, jak dotąd w szpitalu im. J. Strusia przewinęło się około 20 pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Sprawdź też: Koronawirus – co musisz wiedzieć?

- U żadnej z nich nie potwierdzono zakażenia koronawirusem. Natomiast w większości tych przypadków potwierdzano dodatni test na obecność grypy A, której oczywiście nie powinno się bagatelizować - zwraca uwagę prof. Mozer-Lisewska. - Zgłasza się również sporo osób, które chcą mieć wykonane badania wirusologiczne, żeby wykluczyć potencjalne zakażenie, a nie ma u nich żadnych podstaw epidemiologicznych, ani klinicznych, aby to badanie wdrożyć. To budzi czasami niezrozumienie i emocje wśród tych osób - dodaje.

Zobacz też:

Koronawirus w ekspresowym tempie przenosi się między państwami. Chociaż zakażenia odnotowano już w wielu miejscach na świecie, wirus nadal jest pewną niewiadomą. Oto mity na temat koronawirusa, w które nie powinieneś wierzyć --->

Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!

Zobacz, jak przygotować się na wypadek wystąpienia epidemii choroby w Polsce. Jakie produkty medyczne i spożywcze warto kupić i przechowywać w domu? Jak się skutecznie zabezpieczyć na wypadek kwarantanny? Oto lista potrzebnych produktów. Przejdź do galerii ----->

Koronawirus: Co kupić? Jakie produkty medyczne i spożywcze ...

Sprawdź też:

Koronawirus w Polsce - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski