Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Głos Rock Festiwal - Wojciecha Waglewskiego i jego grupy Voo...

  Głos Rock Festiwal - Wojciecha Waglewskiego i jego grupy Voo Voo słuchamy już 30 lat

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotę w ramach Głos Rock Festiwalu w klubie Blue Note zagra grupa Voo Voo
  Grupę Voo Voo usłyszymy w Poznaniu już w sobotę

  Grupę Voo Voo usłyszymy w Poznaniu już w sobotę ©Ewelina Wójcik


  W sobotę w ramach cyklu Głos Rock Festiwal w poznańskim klubie Blue Note zagra świętująca swoje 30-lecie grupa Voo VooW programie znajdą się przede wszystkim utwory z ostatniej studyjnej płyty zespołu „Dobry wieczór”. To 35. album w dorobku zespołu, wydany 24 października 2014 roku. Piosenką promującą go była „Po godzinach”, ale sporą popularność zdobyły rów nież „Kim bym był?”, „Na coś się zanosi” i tytułowy „Dobry wieczór”. Trasa koncertowa tej płyty rozpoczynała się w 2014 od koncertu w Poznaniu.

  Niedawno z okazji 30-lecia ukazał się składający się z siedmiu płyt box grupy Voo Voo. Zawiera odświeżone wczesne albumy zespołu - wydany w 1986 roku „Voo Voo”, pochodzącą z roku 1987 „Snopowiązałkę”, „Ze środy na czwartek” z roku 1989, „Lobi -jabi” z 1993 oraz „Oov Oov” z roku 1998.
  Oprócz tego zestaw zawiera zapis koncertu z okazji 30-lecia zespołu, jaki grupa dała 18 lipca ubiegłego roku w Jarocinie, a także zapis koncertu „Przy lampce”, który odbył się w Szczecinie w ramach projektu „Szczecin Unplugged” w kwietniu 2012 roku.

  Jak widać, każdy z tych krążków to spora dawka historii nie tylko samego zespołu Voo Voo, ale polskiego rocka, którego Wojciech Waglewski i jego Voo Voo są znaczącym elementem.

  Jest więc co wspominać. Wszystko wskazuje na to, że sobotni koncert, który organizuje Agencja Artystyczna Ranus będzie niezwykłym przeżyciem i niewykluczone, że pojawią się w nim jubileuszowe niespodzianki. Trzeba więc wybrać się koniecznie bo gitarzysta Wojciech Waglewski, multiinstrumentalista Mateusz Pospieszalski, basista Karim Martusewicz i perkusista Michał Bryndal potrafią zaskakiwać.


  m.zaradniak@glos.com

  Fot. EWELINA WOJCIK

  Głos Rock Festiwal Voo Voo

  Blue Note (ul. Kościuszki 79), 9 kwietnia, godzina 20, (wejście od 19)

  bilety: 70-90 zł


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo