Główna pokazała charakter

  Główna pokazała charakter

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze całkiem niedawno osiedle Główna nie miało dobrych recenzji. Nieco chyliło się ku upadkowi. Wiele osób wyprowadzało się, szukając lepszego miejsca. Wydawało się, że budowa bloku socjalnego na Nadolniku ostatecznie pogrąży tę część miasta. Nie była to przemyślana decyzja. Z jej konsekwencjami okoliczni mieszkańcy zmagają się do dziś. Ale Główna pokazała charakter. Odradza się, pojawiają się tutaj kolejne inwestycje mieszkaniowe, przybywa mieszkańców.
  Główna pokazała charakter
  Zobacz komentowany artykuł: Rada Osiedla Główna: Będzie plaża! Gdzie? Przy Chemicznej

  Rosną też aspiracje i oczekiwania mieszkańców osiedla Główna. Chcą miejsc do rekreacji, zieleni, schludnej i zadbanej dzielnicy. Co ważne nowi mieszkańcy i ci, którzy żyją tutaj od pokoleń znaleźli wspólny język. Razem zmieniają Główną.

  Pamiętam, jak kilkanaście lat temu radni osiedlowi swoimi samochodami wozili kosze na śmieci i rozstawiali na ulicach. Po reformie samorządów pomocniczych sytuacja Głównej poprawiła się. Dostała więcej pieniędzy i w końcu może realizować inwestycje, na które mieszkańcy czekali od lat.
  Prawda, że wszystkiego nie da się zrobić od razu, ale jest jakaś perspektywa. Z mozołem remontuje przedszkole, szkoły i kolejne chodniki; przeprowadziła renowację parku. Teraz zamierza utworzyć plażę nad Wartą i ma pomysł na zagospodarowanie strzelnicy przy Chemicznej.

  Wiele spraw udaje im się zrealizować dzięki przychylności władz miasta, szczególnie prezydenta Wiśniewskiego co podkreślają przy każdej okazji. Mają jednak jedno marzenie – to budowa linii tramwajowej na Poznań Wschód. Kiedy i czy się ono spełni? Łatwo nie będzie, bo Główna nie ma takiej siły przebicia, nie krzyczy głośno. Liczy, że prezydent i radni miejscy o niej nie zapomną.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo