Gmina Oborniki prowadzi akcję, która ma zachęcić nowych mieszkańców do meldowania się. Wszystko po to, aby zwiększyć wpływy do budżetu z podatków. Jesteś nowym mieszkańcem? Zamelduj się, odbierz pakiet startowy i wygraj atrakcyjne nagrody - w ten sposób samorządowcy zachęcają do stałego lub czasowego meldowania się w gminie Oborniki.

W maju ruszyła akcja magistratu,  zatytułowana „Melduję się w Obornikach”. Jej celem jest namówienie jak największej liczby osób, które od niedawna mieszkają na terenie gminy,  do dopełnienia formalności w urzędzie.

W ten sposób samorządowcy chcą zwiększyć wpływu do budżetu. - Z tych pieniędzy realizujemy inwestycje, budujemy drogi, chodniki, obiekty sportowe, szkoły oraz przedszkola. Jestem przekonany, że każdemu mieszkańcowi zależy, aby to właśnie jego okolica wyglądała jak najlepiej - zachęca burmistrz Obornik, Tomasz Szrama.

Nie jest bowiem  tajemnicą, że za każdym zameldowanym mieszkańcem idą konkretne pieniądze.

- Warto podatki odprowadzać w gminie, w której się mieszka. Prawdą jest, że podatki w naszej gminie nie są najwyższe, lecz pomnożone przez ilość zameldowanych mieszkańców zasilają  budżet. A ten później przeznaczany jest na realizację określonych potrzeb mieszkańców - dodaje burmistrz Obornik.

Każdy nowozameldowany mieszkaniec otrzyma tzw.  pakiet startowy. Natomiast co pięćsetna osoba dostanie w prezencie tablet, zaś co tysięczna - rower.

Do akcji włączyło się też starostwo powiatowego, które zaoferował ulgi na wyrobienie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego auta.

Zameldowanie się to łatwa procedura. Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, dostępny w urzędzie miejskim.

STREFA BIZNESU NA FACBOOKU. POLUB NAS!