MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Wysoka: Festiwal Rękodzielnictwa i Smaku

RED
Wysocki Festiwal Rękodzielnictwa i Smaku to impreza dla wszystkich
Wysocki Festiwal Rękodzielnictwa i Smaku to impreza dla wszystkich
Wysocki Festiwal Rękodzielnictwa i Smaku jest coroczną imprezą obejmującą swoim zasięgiem twórców ludowych z Wielkopolski oraz sąsiednich województw. Od lat wzbudza ogromne zainteresowanie, daje możliwość prezentowania rzemiosła artystycznego zarówno rzemieślnikom zajmującym się tym na co dzień, jak również wszystkim, którzy tworzą rękodzieła hobbystycznie.

Impreza ma na celu przedstawienie niezwykłych dzieł wykonanych przez zwykłych ludzi. Każdorazowo gromadzi bardzo liczną publiczność, która w dniu imprezy przyjeżdża nawet z odległych miejscowości spoza regionu. Jest również znakomitą formą spędzenia wolnego czasu oraz integracji nie tylko lokalnego społeczeństwa.

Festiwal ma na celu promocję rękodzieła i rzemiosła artystycznego oraz przedstawienie ich technik lokalnemu społeczeństwu. Całość imprezy wzbogacona jest występami zespołów muzycznych, kapel ludowych, teatrów oraz warsztatami rękodzielnictwa i smaku.

W festiwalu udział bierze zwykle około 35 wystawców, prowadzone są warsztaty m.in. kowalstwa artystycznego, tkania koralikami na krośnie, warsztaty pieczenia chleba wraz z degustacją, decoupage, garncarskie i inne. Dla dzieci organizowane są zabawy i konkursy. Odbywają się również koncerty kapel ludowych, a całość kończy zabawa przy dźwiękach muzyki ludowej i biesiadnej.

W środowisku niewielkiej gminy Wysoka, położonej na krańcu północnej Wielkopolski, istnieje potrzeba podejmowania inicjatyw zmierzających do wyzwalania i rozwijania społecznej aktywności, integracji i kreatywnego uczestnictwa wszystkich grup wiekowych i zawodowych w przedsięwzięciach kulturalnych. Aktywność społeczna i kulturalna wyrasta z naturalnej potrzeby spontanicznej ekspresji, z różnorodnych zamiłowań, lokalnego patriotyzmu i dbania o utrzymanie tradycji rodzinnych, wyrażających się określonymi zwyczajami i obrzędami.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich - od dzieci do osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem grup defaworyzowanych.

Specyfiką festiwalu jest jego ogólnodostępność. Każdy, niezależnie od wieku czy statusu materialnego, może przyjść i wziąć udział w warsztatach, spotkaniach, zdobyć nowe umiejętności, pozwolić sobie na twórczą ekspresję, poznać fantastycznych ludzi tworzących rękodzieła lub znakomite wypieki ciast.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski