Trwa XV edycja konkursu „Gmina Fair Play”, organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”.

 

Eksperci oceniają najlepsze pomysły gmin na pozyskanie inwestycji. - W tym roku szczególną uwagę zwrócą na gminy, które by pozyskać inwestorów, tworzą realne, długofalowe wizje rozwoju. Czas na zgłoszenia upływa 30 kwietnia - informuje Agniejszka Ujma z Biura Programu „Gmina Fair Play”. Hasłem edycji jest „Samorząd z Wizją”.

 

Zgłoszone do tej pory gminy:


  • mazowieckie: Gmina Wiskitki, Gmina Góra Kalwaria, Gmina Błonie, Gmina Brwinów, Gmina Tarczyn, Gmina Lesznowola

  • podkarpackie: Gmina Tryńcza, Gmina Brzozów

  • kujawsko-pomorskie: Gmina Płużnica

  • dolnośląskie: Gmina Międzylesie

  • wielkopolskie: Gmina Kleszczewo

  • łódzkie: Gmina Bełchatów, Gmina i Miasto Warta

  • lubuskie: Gmina Babimost

 

- Polskie gminy doszły do punktu, w którym zaczynają dostrzegać potrzebę zweryfikowania swoich długofalowych priorytetów, którym podporządkowane są plany strategiczne i dzięki którym rozwój gminy jest płynny i spójny, uwzględniający przyszłe wyzwania - podaje Ujma..

 

- W tegorocznej edycji zbadamy m.in. czy polityka inwestycyjna pokrywa się z długofalowymi potrzebami gminy, czy założony plan jest realistyczny i w jakim stopni jego realizacja przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy, poprawy warunków życia mieszkańców, zaspokajania ambicji zawodowych czy podnoszenia atrakcyjności regionu – zapowiada dr Mieczysław Bąk, przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej Konkursu.

 

Pochwal się swoją gminą przed całą Polską. To okazja pokazania gminy, która wypracowała "ambitną wizję stanu docelowego i ją realizują, które świadomie planują swój rozwój, a ich działania bazują na zrozumieniu potrzeb inwestora i społeczności lokalnej oraz wypracowaniu obopólnych korzyści".


Samorząd z wizją już na etapie planowania inwestycji dba, by jej pozytywne efekty były odczuwalne przez wiele lat, a powstała inwestycja była impulsem do dalszego rozwoju regionu – podkreśla dr Mieczysław Bąk.

 

Czas na zgłoszenia mija 30 kwietnia. Szczegóły na fairplay.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jesienią podczas uroczystej gali w Warszawie.

 

Źródło: informacja prasowa