Możliwość oznakowania produktów certyfikatem ,,BEZ GMO" została wypracowana przez Polską Izbę Mleka. Rozwiązanie to daje konsumentowi możliwość świadomego wyboru między produktami pochodzącymi od zwierząt karmionych paszami z organizmami genetycznie zmodyfikowanymi a tymi wolnymi od GMO.
Czytaj także: Ukradł ule z pszczołami. Rozdrażnione owady żądliły turystów (ZDJĘCIA)
Ustawa wprowadza dobrowolny system oznakowania produktów GMO. Produkty, które zgodnie z ustawą zostaną objęte nowym systemem znakowania, to jedno i wieloskładnikowe produkty (żywność i pasze) pochodzenia roślinnego, które mają odpowiedniki modyfikowane genetycznie dopuszczone do obrotu na rynku Unii Europejskiej.
Kolejną grupą produktów, które będą mogły korzystać z oznaczenia określonego w ustawie, będą produkty pochodzenia zwierzęcego (np. mięso, mleko, jaja, sery) pochodzące od zwierząt lub ze zwierząt karmionych paszami bez GMO.
Należy pamiętać, iż odpowiednie oznakowanie produktów wolnych od GMO, które znacznie różnią się od ich konwencjonalnych odpowiedników, pomaga ostrzegać konsumentów o różnicach w zakresie alergenności, wartości odżywczej i toksyczności.
Sprawdź też:
- Poznań nie do poznania! Zobacz, jak wyglądał 20 lat temu
- Tego nie wolno ci robić! Top 15 najgorszych wtop na weselu
- 21 miejsc w Wielkopolsce idealnych na wycieczkę
- Poznań: Oni są poszukiwani za pobicia, kradzieże i rozboje
- Tak wygląda Zakład Karny we Wronkach od środka [ZDJĘCIA]
- Najpiękniejsze fanki Lecha Poznań [TOP 50]
Żłobki tylko dla szczepionych