Gniezno próbowało zarobić na Orliku

  Gniezno próbowało zarobić na Orliku

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Każda gmina, która złożyła wniosek o dofinansowanie boiska w ramach rządowego programu Orlik 2012, musiała złożyć oświadczenie, że obiekt będzie ogólnodostępny i że korzystanie z niego będzie bezpłatne. W Gnieźnie jednak chciano na nim zarobić.
  Prawie przez cały styczeń na internetowej stronie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji widniał cennik za korzystanie z Orlika. Godzina gry kosztowała 150 złotych. Z pobierania opłat zrezygnowano dopiero po interwencji Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na każdą taką inwestycję daje 333 tysiące złotych.

  Sprawa wyszła na jaw dzięki osiedlowym radnym.
  - Zgłaszała się do nas młodzież, która informowała, że pracownicy GOSiR-u chcą od nich pieniądze za korzystanie z obiektu - mówi Marek Nowak, radny osiedla Piekary.


  - Zadzwoniliśmy do ministerstwa i zapytaliśmy, czy takie praktyki są legalne. Usłyszeliśmy, że nie - relacjonuje Gracjan Andrzejewski, radny Starego Miasta.

  Zaskoczenia tym faktem nie kryje także Urząd Marszałkowski, który w podobnej kwocie - 333 tys. dofinansowuje każde boisko. Zdziwienie jest tym większe, że boisko w Gnieźnie było tak naprawdę jednym z pierwszych w Wielkopolsce.

  - Korzystanie z obiektu powinno być bezpłatne. Takie było główne założenie tego programu - nie kryje zdziwienia Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, koordynator projektu Orlik 2012 w Wielkopolsce.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo