Gniezno: Zlot kabrioletów, będzie także rajd

  Gniezno: Zlot kabrioletów, będzie także rajd

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Gnieźnie odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016

  W Gnieźnie odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 ©Materały organizatora

  Dlaczego Gniezno zostanie okrzyknięte Pierwszą Stolicą Cabrio? W jaki sposób ekipy cabrio upamiętnią rocznicę chrztu Polski podczas Rajdu „1050”? W jakiej kategorii uczestnicy wydarzenia pobiją Rekord Guinnessa? W Gnieźnie odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016.
  W Gnieźnie odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016

  W Gnieźnie odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 ©Materały organizatora

  I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 odbędzie się w Gnieźnie, w pierwszy weekend sierpnia, na Stadionie Miejskim „Mieszko” przy ul. Strumykowej 8. Pierwszego dnia wydarzenia ekipy cabrio odwiedzą kilka lokalizacji usytuowanych na Szlaku Piastowskim. Na trasie Rajdu „1050“ znajdzie się m.in. Ostów Lednicki, Giecz i Grzybowo. W programie pojawią się konkurencje aktywizujące uczestników, zarówno pod kątem sprawnościowym, jak i sprawdzającym ich wiedzę.

  Mija 1050 lat od daty chrztu Polski. I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 w Gnieźnie będzie najlepszą okazją do upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy i inauguracji święta cabrio na Szlaku Piastowskim.

  Wraz z przyjęciem chrztu, w Polsce zmieniły się zwyczaje, kultura i religia. Symboliczne wydarzenie, będące wynikiem sojuszu zawartego z Czechami, jest dziś utożsamiane z początkiem państwa polskiego.

  - Pragniemy przypomnieć uczestnikom Zlotu Cabrio Poland jedno z najważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach historii naszego kraju. Fani aut z otwartymi dachami, którzy odwiedzą Wielkopolskę, będą podziwiać nie tylko piękno sylwetek samochodów, ale także historyczne miejsca, które zostaną im udostępnione do zwiedzania - podkreśla Arkadiusz Szczepański, organizator zlotu.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY